Akşamları Download hızı düşmesi

Son 1 haftadır her akşam yaşadığım olay. İşten geliyorum, 2-3 saat bilgisayarda takılıyorum, saat 20’yi gördüğünde Download hızım dibe vuruyor. Hat değerlerinde bir problem gözükmüyor. Otomatik geri dönüş yapılmasından da sıkıldım. Bu sorun neden dolayı kaynaklanmakta sizce? Konu hakkında fikri olan var ise cevaplarını bekliyorum. Kablolu bağlantı kullanıyorum bu arada.

2 Beğeni

bölgenizde olan yoğunluktan dolayı olur

Yoğunluk olur anlarım da, 35 Mbps internetin 1.6 Mbps’e kadar düşmesinin yoğunluk ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Pandeminin en yoğun yaşandığı günlerde bile düşüş yaşamıyordum ben bu hız konusunda.

1 Beğeni

Testi speedtest.net uygulamasından yapar mısın birde. Aynı sonuçlar çıkacak mı bakalım.

şuan hız düşüşü var ise modem bilgilerini atabilir misiniz

Bu yüzden speedtest.net dedim :slight_smile:

Bütün hız testi sitelerini denedim, hepsinde aynı çıkıyor. Sadece akşamları saat 20’den sonra yaşanan bir durum.

mevcut olarak modeminize 35 mbit internet geliyor zaten modemde öyle gözüküyor

Bence hat değerlerin gayet iyi görünüyor. Modemi sıfırlamayı denedin mi ?

Evet, başta belirttiğim gibi değerlerde bir problem yok. Bu duruma ne neden olabilir diye merak ediyorum. Son zamanlarda başlayan bir olay çünkü, öncesinde böyle bir problemim yok idi.

@byozturk17 Denedim, maalesef işe yaramadı.

Otomatik göncelleme yapan bir cihaz olabilir ağınızda. Tüm wifi ağını devre dışı bırakın varsa routerı iptal edin başka bir cihaza lan bağlantısı bulunuyorsa onu da çıkartın tekrar test edin

1 Beğeni

Wifi ve kablosuz cihazların tamamını devre dışı bıraktın böyle bir deneme yapalım. Yine çözülmezse başka yollar üretelim.

1 Beğeni

Önerileriniz için teşekkür ederim, fakat bunların hepsini öncesinde denemiştim. Şu an bu hızın böyle düşmesine neden olabilecek hiçbir şey gözükmüyor.

1 Beğeni

Hat değerleri gayet iyi 100mbps dahi alınabilir. Destek kaydı oluşturup 15 dakika ara ile yapılan 3 kablolu hız testini paylaşın ve durumu anlatın.

2 Beğeni

Bu sorunları yaşamadan önce aklımda vardı 100 Mbps’e geçmek hocam. 2 gün boyunca uğraştım destek kaydı ile, sonuçları gönderdim fakat incelemiş gibi davranmadılar ne yazık ki.

Aynı sorunu dün ben de yaşadım. Bu saatlerde hız inanılmaz düşüyor. Ama bu hızlı internet kullanımına engel olmuyor. Sadece Speedtest hızı düşük çıkıyor. İlginç bir sorun.

2 Beğeni

Download yaptığınızda hızınız normal mi? Öyle ise gerçekten çok garip :smiley:

Bana soruyorsanız hemen göstereyim; qqg
:ok_hand:

Hep aynı şeyler hatalar yoğunluk nedeniyle deyip atıyorlar ve arıza kaydı açtım açınca iyice berbat durumda şuan artık kopuk kopuk kısaca artık yetmiyor hatlar

2 Beğeni