Akşamları Download hızı düşmesi

Arka planda windows da çalışan güncelleme yapan bişey olabilir iyice araştırın. Birde

TurkNet Online İşlem Merkezi

Teknik & destek

Yardım merkezi

Arıza

Arıza sorgula

Adımlarını takip ederek

“OTOMATİK ARIZA TESBİT”

size ne yanıt verecek bakar mısınız

Arka planda herhangi bir güncelleme bulunmuyor.

Arıza sorgulamada da herhangi bir sorun tespit edilmediği yazıyor.

1 Beğeni

100 Mbps’lik pakete geçtim ve Download hızım 33 Mbps’e yükseldi. Sorunlu şekilde bu kadar yükseldi sanırım. Yarın tekrar kontrol edeceğim. Hâlâ sorunu anlayabilmiş değilim. Ya saat 24’ü geçtiği için yoğunluk düştü, hız normale döndü ya da paket değişikliği yaptığımdan dolayı. Gerçi değişiklik yapmadan önce yine 1.5 Mbps görüyordum. Çok ilginç bir durum.

Düzenleme: Sabah yaptığım test sonucu: 126097464_129264562045875_6993672520738259123_n

Düzenleme: Akşam(şimdi) yaptığım test sonucu ve rezalet yine ortada. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Hat değerleriniz gayet iyi hocam arıza kaydı bırakın ve yoğunluk zamanı 3 tane kablolu hız testi yapın ve görsel alıp arıza kaydına ekleyip durumu anlatın.

1 Beğeni

Defalarca anlattım hocam, hız testi görsellerini de iletmeme rağmen ısrarla sorun olmadığını belirtiyorlar. Tekrar yazdım bakalım.

3 gündür aynı sorunu bende yaşıyorum. gündüz her şey normal. gece 20:00 21:00 gibi hızım (speednet e göre) download: 1mbps Upload:7,5mbps lara düşüyor. normalde modemime gelen hız 95mbps gün içinde 80-90mbps leri görüyorum. 3 gündür böyle. her şey normal ama hız düşük. 13 kasımda da bölgemde çalışma varmış birkaç saatliğine kesilmişti gece 2den sonra. şimdi de 3 gündür bu hız düşüşünü yaşıyoruz. daha önce yoktu.

2 Beğeni

Ne tesadüftür ki aynı sorunu bende yaşıyorum. 2,3 gündür akşam 8’den sonra download hızım 1 Mbps Upload 7 Mbps. Genel bir sorun olarak gözüküyor.

2 Beğeni

Bugün art arda açılan konular ile birlikte, ben de genel bir sorun olduğu kanısına vardım. Umarım yakın zamanda çözüme kavuştururlar.

2 Beğeni

Aynı sorun bende de var şuan hiz testi yaptım. 4 mbps çıktı.

3 Beğeni

10454975017

4 mbps iyi yine benim internet daha 1 mbps bile değil şu an :smiley:

1 Beğeni

Tıpa tıp aynı sorun bende 35 mp alıyorum aksam 8 den gece 12 1 e kadar devam ediyor bıktım artık

4 Beğeni

Destek talebi oluşturmayı unutmayın. Genel bir problem olduğunu anlarlar bu şekilde.

2 Beğeni

Bu sorun bende de var destek kaydını açıyorum 21:00 da, sabaha karşı 05:00 e doğru gelen mesajı ekliyorum

1 Beğeni

Sorunun devam etmekte olduğunu belirterek hız testi sonuçlarını gönderin. Bu sorunu çözmezler ise çok fazla kullanıcı kaybedeceklerdir. Türkiye’nin her bölgesinde saat 20’den sonra hız düşme sorununu yaşayan çok fazla kullanıcı var şu an. Diğer forumlar ve sosyal mecralar üzerinden sürekli takip ediyorum TurkNet şikayetlerini. %90’ı akşam Download hızı düşmesi ile ilgili.

2 Beğeni

Galiba aşırı kullanıma bağlı saturasyon problemi yaşanıyor. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Büyük ihtimal TurkNet’in ana omurgasına bağlı cihazların bant genişliği yetmiyor. Ya da Türk Telekom’un. Bunun başka bir açıklaması olamaz.

2 Beğeni

Ortada bir sorun olduğu aşikar. Herkes, akşamları dibe vuran Download hızından yakınıyor. Buna rağmen hâlâ ısrarla bir sorunun olmadığı belirtiliyor tarafımıza. Bu kadar rezil bir destek görmedim gerçekten. Yani sorun olduğunu kabullenseler, düzelteceğiz deseler eyvallah, kaç gündür akşamları yapmış olduğum testleri gönderiyorum, baktıklarını bile düşünmüyorum bu testlere. Bir sorun olmadığı cevabını alıyorum her seferinde.

Kendi düşünceme göre yeni yıla kadar böyle devam edecek

1 hafta daha destek talebi oluştura oluştura bekleyeceğim, düzelmez ise Milleni ya da NetSpeed’e geçiş yapmayı düşünüyorum.

1 Beğeni

Yaşanan sorun ile ilgili tarafıma verilen yanıt işte bu! Ya gerçekten TurkNet bu çalışanlarla nasıl devam ediyor hâlâ anlamıyorum. Destek ekibinde yer alan arkadaşlar gerçekten sorunlardan bi haber. Şu ana kadar teknik olarak donanımlı hiçbir arkadaşla karşılaşmadım. Hepsi destek kaydını cevapsız bırakmayayım, TurkNet karne sayfasındaki değerler yükselsin peşinde. Gerçekten TurkNet’in verdiği hizmeti ve sektördeki çabalarını takdir ediyorum fakat müşteri desteği rezalet!

2 Beğeni

Önceden saat 20’de yavaşlardı internet, artık 19’da yavaşlıyor. Yavaş yavaş gündüze doğru kayacağız yakında, günün 24 saati 1 Mbps internet kullanacağız sanırım. Fatura zamanı gelince 100 Mbps yerine 1 Mbps PARASI İSTERLER UMARIM!

hqq

1 Beğeni