Airties 4960r 2.4ghz - 5ghz hız testi hak

100lük paket 130 Mbps 200 Lük paket 270 Mbps 500 Lük Paket 630 Mbps çıkıyor hız testlerinde.

Ekran Alıntısı
Wifi ayarlama yaptık ama yine bu kadar alabiliyor.

Altyapım ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Aldığım download ve upload hızlarım normalin çok altında. Network birimi 2 adet test sonuucu istedi. Haber verecekler.

Vaad edilen hızın üzerinde çıkması şaşırttı beni gerçekten .TurkNet müşteri hizmetleri temsilcileri 140-180 mbps hızları normal görüyor. Ne kadar enteresan değil mi

Normal denilen hız

1 Beğeni

Son bir test daha paylaşıyorum. Sonuç alamadığım takdirde gerekli yerlere şikayetimi bildireceğim.

Kablolu yapacaktın ne oldu.

Kablolu yapma şansım yok maalesef. Harici aparat alınması gerekiyor diye konuştuk ya sizinle. Bu gün müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşmede adresime kablolu ölçüm yapılabilmesi adına bilgisayar ile ekip göndereceklerini söylediler. TurkNet müşteri hizmetlerinde görüştüğüm yetkili de altyapımda problem olabileceğini düşünüyor. Fabrika verisi 5 ghz bandında 867mbps olan 1 gbps hizmetimde 500 - 550 mbps hız almam gerektiğini aynı zamanda ölçülen dbi seviyesinin normal seviyede olmasının da hız problemi yaşamayacağım anlamına gelmediğini tarafıma iletti.

Kablosuz bağlantı local ağ içi hızınız ne gözüküyor ? 2x2 80 Mhz ile S20FE de 867/867 olarak gözüküyor ve 590 Mbps alıyorum

Yukarda PC ile modem arasında hız bağlantısı paylaşmıştım o hız yükselmediği sürece yüksek hızları pc göremez. Alt yapıyla alakası yok.

@BlackOwL kaç gündür söylüyorum.

Ekran Alıntısı

O hız local ağ içi hız ise alt yapılık bir durum yok.

Ekip biraz önce ayrıldı kablolu bağlantı ile deneme yapıldı. 899. mb. hız testi yapıldı . Test o hızı görünce hemen sonuçlandırıldı. Beklenilse belki bir miktar daha yükselebilirdi.

Bak ekip geldi sizlere diyorum, Benim destek ekibine kısa özetim oldu baştan beri biliyordum.

Destek ekibine söylediğim
WİFİ kartını AC olarak en fazla 300 MB alıyor. Yapabilecek birşey yok, PC den farklı türlü ayarlamalar yaptırdım hertürlü 300 geçmiyor. Leptop rj45 girişi yoktur.

Wifi 6 ile Local ağ içi bağlantı hızım anlık Download 1080 Upload ise 960 Mbps imiş. ve Türk telekoma hız testi yaptığım zaman 600 Mbps hızlara ulaşabiliyorum

2 defa modem değişikliği yapıldı fakat sonuç aynı. Bir öneriniz var mıdır sizin

Modem konumlandırmanıza dikkat edin hocam. Modemin yakınların da sinyali bozacak bir şey olmasın.

Bir abime keenetic modem aldırdım subwoofer ın üstüne koymuştu ilk gün her şey güzel 2. Gün bana yazdı 5 Ghz ile hiçbir şey açılmıyor apple tv donuyor vs ayarlarına baktım sonra modem nerdr diye sordum subwoofer üstünde çıktı. Subwoofer ı açınca 5 Ghz 1Mbps bile hız vermiyor kapatınca tam hızını alaniliyordu.

Ek olarak Bağlandığınız cihazın Driver güncellemesi ve kablosuz ağ ayarları buna etki edebilir.

Son olarak eklemek istediğim Cihazınızın hangi mod da bağlandığını kontrol edin.

Benim cihazlarım da Mi Box 1x1 antenli olduğu için 433 Mbps maksimum bağlantı hızı var.
Aynı şekil Gm22 Cihazım da 1x1 olduğu için 433 ile bağlantı kurmuş.
Keenetic Giga ya bağlı olan S20FE ise 2x2 olduğu için 867 ile bağlantı kurmuş

Network ekibi altyapıya bakacak bu şekilde karar aldılar. Sonucu bildireceğim .

1. Kablo ile bağlantı (USB’yi RJ45 dönüştürücü)
  2. Wireless adaptör (5g’li )
  3. Deco veya ağ genişletici prize takarak yanına kısa kabloyla bağlantı kurmak. (wifi ilede bağlantı kuruyor.)
  4. Router değiştirmek.
1 Beğeni

Detaylar için teşekkür ederim. İlk geldiğinden bu yana aynı yerde ve çevresinde ayna, mikrodalga fırın, kablosuz hoparlör vb. hiç bir etmen yok. Wi fi analyzer programı ile de kanalları tek tek kontrol edip denedim. Driver lar güncel modemin yazılımı güncel. Fakat sonuç aynı. Daha önce belirttiğim gibi 370 - 380 mb en azından görülebilen değerler ayın 15 inden bu yana 136 -220 mb arasında değişiyor.

1 Beğeni