Airties 4960r 2.4ghz - 5ghz hız testi hak

Arkadaşlar merhaba,
1 gbps bağlantım mevcut. Adresimde ilk kurulumda getirilen Zyxel VMG3625-T50B marka / model modem ile yaptığım testler sonucu 2.4 ghz 45 - 90 mb. 5 ghz bandında 140 - 330 mb. arası hızlar almaktayım. TurkNet ile yaptığım görüşmelerde Wi-fi 6 destekli Airties 4960r model modem ile de aynı hızları alabileceğim bu hızların üzerine çıkamayacağım bilgisini almaktayım. Modemi araştırdığımda ise fabrika verileri olarak 5.7 gbps yazmakta. Pratikte bu modemi kullanan arkadaşlarım var ise 2 bant aralığında 1gbps bağlantıda aldıkları minimum ve maksimum hızlar hakkında bilgi alabilir miyim. Modem hakkında çok sınırlı bilgi olduğu için yaşanılan sıkıntılar (kopma, geç bağlanma, arayüz destek vb.) hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Sizden aldığım bilgi ışığında mevcut aboneliğimi iptal edip bu modemi almak için tekrar başvuru yapmam gerekecek.

1 Beğeni

elindeki cihazların da wifi 6 destekli olması gerekli…

mesela benim telefonum ile Zyxel VMG3625-T50B modemde 5 ghz de 560 mbps rahat görüyorum

Kablolu hız testi yaptığınızda kaç alıyorsunuz.

Testler sonucu 2.4 ghz 45 - 90 mb. 5 ghz bandında 140 - 330 mb. arası hızlar almaktayım.

Zyxel VMG3625-T50B modelinde Wi fi 6 desteği yoktur. Telefonunuz ile tekrar hız testi yapıp ekran görüntüsünü göndermeniz mümkün müdür ?

Kablolu olarak test yapma sansınız var mı ?

Maalesef evimde kablolu test yapabileceğim bir cihaz mevcut değil.

1 Beğeni

Destek kaydı açarak hızın düşük geldiğini için kontrol sağlamalarını isteyebilirsin, destek ekibi gelirken test modemi , kablolu kontrol sağlamaları için test cihazı getirmelerini not düşebilirsiniz.

Destek kaydı açıldı, ekip gelip modemi değiştirdi. Getirdiklerin hız ölçüm cihazı ile jüpon cihazından ölçüm aldılar ve evime gelen sinyalin normal olduğu söylendi. TurkNet müşteri hizmetleri 140 - 180 mb. arası sinyallere normal diyor fakat negative adlı kullanıcı arkadaş aynı marka - model modem ile telefonundan 560 mbps gördüğünü yazmış.

Destek kaydı numarası alabilir miyim.

Hangi telefon ile test ediyorsun.

1 Beğeni

Tabi. 64033290

Telefon değil tarayıcıdan test ediyorum.

Hangi cihaz ile test yapıyorsun.

Asus rog zephyrus s17

wifi 6 desteği olmadığını ben de biliyorum…demek istediğim senin elinde zaten yüksek hız alacak kapasitede bi cihaz yok ki wifi 6 modem alasın…

mesela bende bu modem olmasına rağmen yüksek kapasitede hız alabilen cihaz olduğu için 600 mbps rahat görüyorum

500 Mbps paket ile kablolu olarak 630 ila 650 Mbps hız alıyorum. Keenetic Giga Wifi 5 ile 590 Civarı bir hız alıyorum. Keenetic Hopper ile Wifi 6 Standardı ile 630 Civarı bir hız alıyorum. Kullandığım Telefon S20FE Wifi6 Destekli.

1 Beğeni

Kullandığım cihaz wi fi 6 destekli. Yazdığım bilgisayarın modeline ve wi fi kart özelliğine bakmamışsınız sanırım.

500 mbps paket ile 630 -650 mbps hızı nasıl alabiliyorsunuz anlayamadım açıkçası.

TurkNet müşteri hizmetlerinde görüştüğüm bir yetkili (müşteri hizm. temsilcisi değil) Airties 4960r wi fi 6 destekli modemin Zyxel VMG3625-T50B modeline kıyasla hız anlamında hiç bir farkı olamayacağını (kapsama alnı ve smat özlelliğ hariç) tarafıma ileti. Bu sebeple mevcut profilimi bozmanın hiç bir anlamı olmadığını elimdeki modem ile devam etmemin daha mantıklı olacağını söyledi. Fakat Airsonics airties 4960r Wifi 6 Mesh Router - CKLasT tarafından #2 burada geçen bilgiyi ilettiğimde de aynı şeyler tekrarlandı.