ADSL ışığı ve internet dalgalanması

Oluşturduğum destek talebini inceleyen hanımefendiyle az önce bir görüşme sağladık saha ekiplerine ankastre problemi olduğunu ekleyeceğini belirtti. İlginiz için teşekkür ederim şuan için yapmam gereken beklemek

2 Beğeni

Ben teşekkür ederim Emrullah Bey, iyi günler dilerim.

TT Arıza kaydı sonlandırılması bilgisi geldi. Ankastre değerleri galiba, Modemden aldığım hat zayıflaması ile aynı değerler

1 Beğeni

Aynı değerler verilmiş. Dediğim gibi bu sorun tamamı ile fiziksel bir sorun Emrullah Bey.

Evet Mehmet bey haklısınız, TT ile bu sabah tekrar bir görüşme yaptım durumun izahatini yaptım. Yapılması gerekenleri sordum, cevap olarak siz türk telekom müşterisi değilsiniz o yüzden bizi altyapı olarak aramanız etik değil ama tabi ki size bilgilendirme yapalım, sizin yapabileceğiniz birşey yok durumu kullandığınız internet sağlayıcısı bize bildirmeli ve TT tarafından gerekli çalışmalar başlatılmalıdır dendi. TurkNet tarafından TT’a böyle bir bildirim yapılması mümkün mü ?

TT tarafından gelen cevap Ankastrede 47 / 42 hat zayıflaması var iken bu nasıl müşteri sorumluluğunda arıza olabiliyor ? ki kontrole gelmediklerine yemin edebilirim arıza kaydının açılış ve kapanış saatleri aynı beni arayan soran olmadı hiç @ModeratriX @mehmetcan

Güncel modem değerleri

Emrullah Bey, tekrar kayıt açın ve ekipler gelmeden sisteme müşteri arızası yazıyorlar, gelmiyorlar. Şeklinde belirtin bunu yazdığınız zaman emin olur gelirler ve üzerine biz geldik diye ararlar.

TT’a arıza kaydı oluşturamıyorum kullandığınız internet sağlayıcısına bildirin diyorlar ki zaten Allah razı olsun göksel bey yardımcı olmak için bildirmişti konuyu

TurkNet abone numaranızı ve hali hazırda açık olan destek kaydınızı iletin ben yardımcı olayım tekrar.

Destek numarası : 3971829
Abone no: 1902910

1 Beğeni

Biraz önce Türk Telekom müşteri temsilcisi ile tartışrım ankastre sizin sorumluluğunuzda diyor sizin adınıza şikayet kaydı oluşturamam diyor şaka gibiler ülke bizden soruluyor sanki :smiley:

@mehmetcan Bey ben şuan TT müdürlüğüne gidiyorum extradan iletmem gereken birşey var mı

Ben bilgilerinizi TurkNet ilgililerine ilettim. Tabii sizde gidip ayrıyetten bu sorunun daha hızlı çözülmesi için girişimde bulunabilirsiniz.

Mehmet bey covid sebebi ile ofisi kapattık evden çalışıyoruz gerçekten çok zor durumdayım 4 gündür sonuç alamadım birde bu temsilci ters yapınca sırf onu şikayete gidiyorum

1 Beğeni

ilginiz için tekrardan teşekkür ederim

TürkTelekom Mersin il müdürlüğüne gittim ve durumu izah ettim, TT tarafından oluşturduğumuz arıza kayıtlarının ve gelen kapatma bilgilerinin görselini, ankastrenin değerlerini ve fotoğrafını gösterdim aldığım cevap ise ;
“TT kendi müşterilerine yetişemiyor, TurkNet bize iş emri vermeli sizin buraya gelmeniz yanlış”
iş emri fotoğraflarını gösterip ankastreye kadar olan bağlantıyı müşteri sorumluluğunda arıza olarak bildirdiklerini belirttim. Birşey yapamayacaklarını söylediler…
Lanet ankastrenin fotoğrafı ;

Merhaba, TurkNet’ sorun bildiren müşteriler için hızlıca yerel operatör tarafında iş emri oluşturuluyor. Sizin muhattap olduğunuz yerel operatör tarafındaki yetkili kişi size hatalı bilgi vermiş…

TurkNet tarafında bir problemim yok zaten gerekli işlemleri yapıyorlar ancak TT zaten kendi müşterilerimize yetişemiyoruz bir de sizin altyapınızı yenileyemeyiz gibisinden tavır alıyor.

Arıza kaydım bu şekilde tekrardan geri çevrildi. Güncel modem değerlerini paylaşıyorum 2 puanlık bir düşme olmuş ancak henüz problemim devam etmekte. Soracağım soru şu benim problemim zaten ankastredeki hat zayıflama değerinin yüksek olması bu yüzden destek ekibi çağırdığımda ankastre sizin sorumluluğunuzda derlerse ne yapmam gerekiyor ? @ModeratriX @mehmetcan