Acil yardım

Merhabalar. Snr değerim çok düşük, sık sık kopma yaşıyorum şu konuda soru cevap şeklinde yaşadığım soruna çözüm bulmaya çalıştı arkadaşlar sağolsunlar ama oradan yazmaya devam edince sorunum ile ilgilenilmediğini gördüm ve yeni bir konu açmanın doğru olduğunu düşündüm.
Acil şekilde TurkNet yetkililerinden yardım bekliyorum. Ne bir telefon ile ne de başka bir şekilde iletişime geçemiyoruz. En azından buradan birilerinin ilgilenmesini umuyorum.
Sorunum şu; yaklaşık 2 aydır internetim sürekli kopuyor. Modemi resetliyorum, bazen düzeliyor bazen dakikalarca dakikalarca internetim gelmiyor. Düzgün akıcı bir şekilde 10 dakikadan fazla internetin kesilmediği neredeyse son dönemde yok gibi. Takdir edersiniz ki 2021 senesinde böyle bir sorun yaşamak can sıkıyor. İnternet dediğimiz, kesilme yaşamadan kullanılması gereken bir şey olmalı. Buradan birilerinin yardımcı olacağını umuyorum. Şimdiden teşekkürler.

Konuda bahsetmişler aslında ama ben de söyleyeyim. Bu hatta bu hızlarda stabil bir şekilde interneti kullanmanız pek olası değil. Kayıt açıp hattınızın 12Mbps’e sabitlendirilmesini isteyebilirsiniz.

Öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkürler. Sorunum ne olabilir? Zaten 16 Mbps kullanıyorum ve TurkNet in sitesindeki hız testine göre şu an itibariyle 10.57 Mb/s hızım. Ve bunu 12 Mbps ye sabitlediğimde de 10.57 çok daha aşağılara inecek ve çok yavaş olacak diye emin olamadım tam aslında. Kullandığım TP-Link TD-W8961N marka modemde hızımı ben sabitleyemiyorum, ya da ben ayarlarda bulamadım.

TP link modemlerde bildiğim kadarıyla hız sabitleme yok. Eğer elinizde splitter varsa çıkarıp bir de öyle deneyebilirsiniz.

Hayır splitter da kullanmıyorum.

O zaman hızınızı 12Mbps’ye sabitlettirmeniz sanırım daha doğru olacaktır. Bu sayede daha stabil şekilde interneti kullanabilirsiniz.