9aydır iptal edilemeyen abonelik

Özelden yazdım isteğimi gayet net burada da olduğu gibi abolneğimin ve adıma çıkartılan faturaların iptali ni istedim kaldı ki ben uzun zamandır o ikame de bile değilim

Ben işlemleri online şekilde yaptığım başvuru işlemlerinide ve onlarda sistemde duruyor da

36 yaşındayım 20 yılı aşkın özel sektörde çalışıyorum gerek kamu kuruluşları gerekse özel firmalara sürekli mail atarım fiyat teklifleri veririm ve verdiğim teklifler pdf tir. Bunun amacı ise üzerinde oynama yapılmaması dır. İmza da ekleye bilirsiniz. Bu firma pdf uzantılı dosya açamadıklarını iletti bende ozaman zarfında bana bağlantı verin yardımcı olayım dedim mümkün değil dediler fotoğraf olarak istiyoruz dediler :sweat_smile: bir iss firması pdf dosyasını açamıyor ise otup ağlamamamız gerekiyor halimize

Bu konuyu kaç gündür görüyorum ve amacınız ile konu hakkındaki uğraşlarınız birbiri ile çelişiyor ve kendi kendinize gereksiz uğraş çıkartıyor gibisiniz TurkNet size abone iptal işlemlerini anlatıyor burdaki arkadaşlar da size yardımcı olmaya çalışıyor ama siz firmanın prosedürünü sorgulayarak ancak kendinizi oyalıyorsunuz size açık net olarak belirtmiş olayım iptal işlemlerini prosedüre uygun olarak yapmadığınız sürece söyle olması lazım bu böyle yapmış diyerek hukuki açıdan hiçbir yere varamazsınız ikincisi .pdf dosyası olarak değil de .jpg formatta istemesinin sebebi sizin sandığınız gibi .pdf dosyaları düzenlenemez değildir bir takım yöntemler ile şifre koruması kırılıp düzenleme yapılabiliyor üstüne üstlük .pdf dosyaları virüs,worm,dos vb. zararlı yazılımları barındırma olasılığı fazla olduğu için kabul edilmiyor bu yazdıklarımı göz önüne alarak işlemlerinizi tekrar yapmanızı öneririm size iyi günler.

3 Beğeni

Şimdi sizin atladığınız bir nokta var kalıcı veri saklayıcısı ile iptal yani e devlet üzerinden elektronik imza ile fesih başvurusu yapıldıktan sonra faturalandırma durmuş birkaç ay sonra yeniden fatura çıkmaya başlamış burada asıl çelişki var ve adamın yaptığı başvuruyu kim ne hakla kabul etmiyor kanun açıkça belirtiyor bu şekilde iptal edebilirsin diye kim kanundan daha üstün görüyor kendini.

3 Beğeni

İlk yaptığım prosedür gereği e-devlet’den feshi işlemi onu yaptım baktım ki aboneliği iptal etmiyorlar ve fatura kesiyorlar mail atın dediler. İşi yokuşa süren Bendeğil TurkNet

Jpeg formatında virüsü görmediniz sanırım

Siz özel olarak hazırlanmış bir .jpg dosyası hazırlamazsanız .jpg dosyasına virüs bulaşması .pdf dosyasından daha düşük.

1 Beğeni

Tüm resmi kurumlar bizden özellikle pdf olarak teklif isterler. Kaldı ki kamu kurum ve kuruluşların nasıl bir zafiyet olsun bir çok koruma programı var.

Ben açıkçası şöyle söyleyeyim

1. 19 şubat 2021 günü abonelik iptali için e-devlet’den feshi işlemi yaptım.
    2 Nisan ayında fark ettim banka hareketlerinden Şubat ve Mart ayında fatura geldi otomatik ödemiş.
    Ben bunları geç fark ettim ve telefon ile irtibata geçtim.ben iptal başvurusu yaptım dedim nasıl oluyor da Fatura kesilir dedim o tarihte başvuru sorgulama yaptım abonelik iptali olmuş. Dediler ki sorun olmuş olabilir mail atın dediler işi gücü bırakıp çıktı aldım imza aldım telefondan hemen cs scanner ile ikisin bir aldım döküman yaptım hemen mail attım altında banka hesabımı yazdım ödemiş olan faturaları tarafıma geri ödenmesini istiyorum diye.
  2. mail alınmış ki tarafıma 2 adet fatura ödemesi iade edildi.
    4 düzenli olarak her ay fatura kesiliyor bende düzenli olarak her ay destek kaydı ile iptal ettirdim en son dediler abolneğiminiz iptal oldu dedim şükür
    5 yine fatura kesilmiş ve avukata verilmiş.
    6 niye böyle olmak zorunda …
    Burası Türkiye …

Bakın hala aynı şeyi yapıyorsunuz bütün firmalar pdf istiyor diye TurkNet 'te pdf isteyecek diye bir şey olamaz siz iptal işlemlerini Türknetten öğrenmeden işlem yapıyorsunuz her şirket bazı işlemlerinde bir takım başka evraklar istiyebilir gerek sizi gerek şirketi güvence altına almak için.

Bende inatla diyorum ki e-devlet’den iptal feshi işlemi yaptım neden iptal etmiyorsunuz

Hocam, peki iptal edilmediği için neden bilgilendirme yapılmamış. Diyelim ki @1479607 bey, e-devlet üzerinden evrakları eksik yolladı. Burada TurkNet, “Engin bey, fesih başvurunuzu inceledik ve başvurunuzda bir takım evraklar eksik, evrakları tamamlayarak tekrar deneyiniz” demesi gerekmiyor mu? Saçma sapan youtube videosu linkleri atacaklarına, böyle bilgilendirme mesajları atmaları bence daha iyi.

1 Beğeni

İptal işlemi bir hataya uğradığında illa bir iletişim kanalından bilgilendirmesi yapılmıştır.

TurkNet iptal işlemini başlattığı için ve kullanım yapmadığı için faturaları iptal etmiş sonrasında evrak veya belge her ne ise eksik veya hatalı olduğunu belirtmiş yani burda aboneyi koruma amaçlı bir adım atılmış ama abone talimatlara uymadığı için prosedür ilerleyememiş madem herkes hukuk ve haklarından bu kadar haberdar tüketici hakem heyetine başvuru yapılsın gerçek hukuk anayasal haklarına göre sonuçlansın bu konu bu kadar uzayıp gitmesinin bir anlamı yok burdaki forum yetkilerine hesap sormakla TurkNet şöyle veya böyle demekle çözülecek bir işlem olmadığını şimdiye kadar anlamış olmanız gerekli maden bir mağduriyet var ortada hakem heyetine başvurulacak o zaman burdaki yetkililer ne bu sorunu çözecek yetkiye sahip ne de siz.

2 Beğeni

Hâlâ daha kısır döngü içerisindeyiz e-devlet’den feshi onaylanmış daha ne belgesi vereceğim?

@1479607, bu konu daha fazla uzamasın isterseniz. Ben konuyu bizzat iptal operasyon ekibimize ilettim. Tüm detaylarınız kontrol edilerek sizinle iletişime geçilecek. Süreç hakkında bilgi verilecek ve eğer dediğiniz gibi kullanımınız olmadıysa fatura iadelerinde size yardımcı edilecek. Bilginiz olsun.

5 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum konuya ilişkin haberinizi bekliyorum

1 Beğeni

Konunun daha fazla uzamaması ve bilgi forum üzerinde bilgi kirliliği olmaması açısında onayınız varsa konuyu kapatıyorum. Özel mesaj üzerinden iletişimimize devam edelim. Günün sonunda ulaşacağımız bilgileri buradan tekrar paylaşarak konuyu aktif hale getirebiliriz.

4 Beğeni

Tabiki nedemek, herşey gönlünüzce olsun diliyorum.

2 Beğeni