75Mbps VDSL için modem önerisi

Ülkemizdeki internet şartlarında Broadcom chipsetli modemler daha stabil diye tavsiye edilirken neden Keenetic modemler Mediatek chipsetli olmasına rağmen neden öneriliyor. 75Mbps paket kullanıyorum modemim ASUS DSL-N16 değiştirmeyi düşünüyorum.

keentic modemler birçok düzeltmeye müsaade ediyor ve özellikleri mevcut. broadcam chipsetli olan bu tarz modem çok yok olsa da çok pahalı ve ben normal kullanıcılarda görmedim hiç. eğer internetin stabil ve zaten ayar vs. ile çok işin yoksa dual band modem olması yeterli. sadece iss’lere ait modem alma da ucuz vs diye :slight_smile:

Kalite kalite chipsetler var. Eski modemlerde kullanılan mediatek chipsetler kalitesiz olabilir ama Keenetic de bir problem yaşamadım. 5ghz önemli değilse Omni Dsl bakabilirsiniz.

Asus DSL Ac51 i önerebilirim.

Keenetic Extra Dsl öneririm 75mbps hızı 2.4 ghz’de tam verimli alman zor, 5ghz olsa daha iyi. Bu sebeple extra dsl almanı öneririm. Evde 4 cihaz aynı anda bağlanıp video izliyor ve takılma kasma olmuyor wifi çekim gücünde. Bu arada benim pakette 75lik ve hızda 71 civarı çıkıyor

1 Beğeni

Aslında internette çok dalgalanma oluyor modem hariç herşeyi yeniledim dsl portunda sorun var galiba crc falan veriyor.

AC51 AC750 bakıyorum ama broadcom olmasından dolayı zyxel vmg3312-t20a düşünüyorum.

1 Beğeni

AC51 ve AC750 model isimleri aynı modeme aittir belirtmiş olim.

AC750 diye sattıkları daha uygun gördüğüm kadarıyla.

@JaraiYas Keenetic extra dsl ve diğer modellerde çok iyi bir işlemci ve donanım var. Asıl önemli olan kendine ait bir işletim sistemi olması. Bu özellikleri barındıran diğer bilindik markaların modemleri 800/900/1000TL gibi fiyatlardan başlıyor piyasası. Bu özellikleri 500TL bandında alabilmek keenetic’i öne çıkarıyor. Almayı düşünüraeniz profilimdeki linke tıklayın indirim kodu sağlayabilirim size.

Alacağım modem ay sonu.

Bence TurkNet’in kendi Zyxel modemi ve Kendi kullandığım keenetic Extra DSL gayet iyi modemler. 2. Elde ise HG658 V2 bulabilirseniz işinizi iyi görecektir.

İleri dönük olsun istiyorum sıfır alıcam.

ileri dönükle sıfır alakasını anlamadım :slight_smile: garantiyi kast ediyorsan mantıklı ama tavsiyem hep ikinci el alınması. modemler çok nadir arızalı olan cihazlardır. zaten kronik sorunlu olanlar piyasada bilinir. onların dışındaki her modem alınabilir. hatta garantili bile bulunabilir. Ben daha 3 aylık cihaz almıştım. tercih sizin tabii ki ama sıfır gerçekten çok pahalı.

İkinci el modemi bile millet pahalı satıyor.

Multiplayer Oyun oynuyorsanız ve ağınız da fazla bağlantı gerçekleştirecek ise ve daha kararlı bağlantı için 5ghz destekli bir modem tavsiye ederim. Tavsiyem Asus AC750

Multiplayer oyun oynuyorum ama kablolu bağlantı yapıyorum 5ghz olmasından çok kararlı bağlantı tarafından iyi bir modem bakıyorum dsl-n16 kullanıyorum bir ayar deniyorum belli bir süre gidiyor bizim burada gece 3 saatlerinde elektrik kesintisi oluyor falan diye kapatıyorum ertesi gün o ayar ile paket kaybı sorunları vb. oyun bağlantı uyarıları falan yaşıyorum. O yüzden broadcom sorunsuz olur mu ne olur bilmiyorum.

Mobil tarafta 5ghz önemli elektrik kesintileri çok sık oluyorsa saha dolabınız bu tür kesintiler de etkileniyor. Değerler de oynama (düşme/yükselme) oluyor. Hat değerlerinizi paylaşırmısınız?

1 Beğeni

1 Beğeni

Kopma yaşamıyorum geceden geceye modemi kapatıyorum hat değerleri böyle ama ayarları ilk yapılandırdığımda stabil akşam kapatıp ertesi gün açtığımda dediğim sorunlar oluyor normal kullanımda sorun yok oyunlarda çok sorun oluyor R6 oynuyorum mesela sağ üst tarafta devamlı bağlantı sorunu işareti çıkıyor.

1 Beğeni