75Mbps VDSL için modem önerisi

Bu yükte zayıflama normal diyebilirim. Yönetimden kararlılık ayarını 10 Desibel’e alın sağ üstte derken

böyle bir işaret ise güncelleme veya geri bildirim olabilir.

Hatta şuanda bir dalgalanma yok tek sorun oyunlarda paket kaybı.

Modem güncel geribildirim falan yok 4 yıllık modem eskide degil.

Kullandığınız dsl ayarlarını söylerseniz denerim.

Tam anlamadım o zaman nerede ünlem çıkıyor ve ne yazıyor. Dsl ayarlarıma ellemedim non standart g vector etkinleştirebilirsin

Bende 1.1.2.3_858 kurulu bitswap default kapalı oluyor.

858 sürümün de dslam ile uyumlu olmadığından sorun olabilir. Farklı(790) sürümün de gerçekleştirin bağlantınızı. Bitswap veya bazı ayarların kapalı olması belki de dslam ile alakalı olabilir. :thinking:

Bilmiyorum deniyorum bir şeyler.

858 sürümünü kullanmayın başka sürümler kullanın 790’a bir geçin deneyelim paket kaybı veya ping te durumlar kopma v.b süreçleri izleyelim.

@Murat042 burda dm yok mu? Facebook kullanmıyorumda.

birçok modem denedim. ama sonunda buldum tplink archer 2100 kesinlikle ha biraz rakam yüksek ama sıfır sorun güçlü wifi aynı anda tv dahil 6 cihaz bağlı olarak 1080p test yapıldı tek bir donma kopma yok alt yapı 72 mbps maksimum net hız 62 mbps yer izmir… ek olarak şunu diyebilirim bina kablolamalırı çok etki ediyor dikkat edin…

1 Beğeni

asus ac 750 den vazgecmeyin

1 Beğeni

Acaba imkanınız varsa AC750 ile bir bufferbloat testi gerçekleştirip sonucu burada paylaşabilir misiniz? Övüldüğü kadar iyi bir modem olmadığını düşünüyorum.

@Murat042 Merhabalar benim kuzenim TurkNet 'e geçmeyi düşünüyor ve bizde modem almayı düşünüyorduk. Keenetic Extra DSL AC1200 modemi ilgimi çekti elinizde hala indirim kodu varsa banada yardımcı olabilir misiniz ?

asus fena degil iyi gine