75 mbps'lik paketimde hızım 58 mbps'ye sabitlenmiş

Bu konuyla alakalı ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz? Neden böyle bir şey yapılmış olabilir? Teşekkürler…

Modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısınız mümkünse

1 Beğeni

Bahsettiğiniz şey sanırım bu. Teşekkürler.

Modemin yönetim kısmında bulunan DSL ayarları ile ilgili bir şey yaptınız mı?

Hayır yapmadım. Sizce bir çözümü var mı bunun?

Hat zayıflaması yüksek değil ki. Farklı bir sıkıntı var gibi.

Modemi resetlediğinizde değişme oluyor mu?

Modemi arkasında bulunan reset çukuruna sivri bir cisim ile resetleyip yeniden kurulum yapın. Reset işlemi için reset düğmesine 15sn kadar basılı tutun tüm ışıklar söndüğünde işlem tamamlanmış olur

Modem resetlemeyi denemedim daha. Sadece yeniden başlatım yaptım arayüzden değişim olmadı.

Bu da olabilir ama değerler bana garip geldi. Çünkü az önce bende Asus modemin DSL ayarlarını kurcaladım ve Max hızın 90 dan 75 e düştüğünü gördüm. Kararlılık ayarı ise varsayılan.

aynı olayı 2 ay önce bende yaşadım ve hızımı ne yaptıysam yükseltemedim aksine hızım 46 mbps ye kadar düştü ve bende ne yaptıysam yükseltemedim arıza kayıtlarından bir sonuç alamadım ve bende son 1 haftadır 35 mbps paketine düştüm yapıcak bir şey yok snr ım yüksekti şimdi ise 9-10 aralarına kadar snr değerlerim düştü yapıcak bişi yok gibi gözüküyor modemim VMG8623-T50B

Kurulumu baştan yapmayı deneyeceğim.

1 Beğeni

Kurulum yapmadan önce yönetim > dsl ayarı> kararlılık ayarını düşür biraz değişiklik olacak mı bir bak.

Uzun suredir ortalama 90 mbps ile 99mbps arasinda sorunduz kullandigim hat degerleri 3 gundur bendede bu sekilde birdenbire dustu tek degisiklik binaya baska daireye superonlineden yeni abonelik yapildi ve aktif oldu binaya gelen karsi bina duvarindaki ayni kutudan baglantilar bu kadar fark olurmu yeni bir abonelik daha acikirsa hizim 50 mbps olacak gibi duruyor her iki resimdede modem ayarlari ayni snr 5 olarak sabit

3 gun onceki degerler

su anki 3 gundur olan degerler

Evet her yeni abone dolabın veya hattın kapasitesini düşürecek.

Bu kadarmi dusecek 2 yeni abone daha gelse ben 100 mbps den 30 mbps lere hatta 4 abone gelse adsl 16 mbps mi olacagim sacmalik degilmi bu degerler yukarda 1 abone %50 hat kalitesini dusururmu

Bu kadar değil. Sadece sizin apartmanda bir abone değildir bu düşüşün nedeni. Bağlı olduğunuz dolap veya santralde de yüzlerce abonelik oluyor. Telekom bunun için zaman zaman çalışmalar yapmaktadır. Sizin sorununuz illa abone eklenmesi durumu da olmayabilir. Superonline Abonesi bağlanırken dağıtım kutusunda sizin hatrınıza temas etmiş olabilirler. Bir destek kaydı açın isterseniz.

kardesim bendede asus var 10 db yapmisim 55 megabit hiz aliyorum 75 lik paketden 2 db alsam crc hatsi hic almiyorum sorunnyasarmiyim
pek anlamiyorum.zayiflama.hangisi nedir vs bilgilendirmisin

büyük ihtimalle hızın bir kaç güne 50 nin altına düşebilir

Superonline abonesi icin cekilen kablo 10 gun once telekomtarafindan bina girisine etiketli sekilde birakildi bu zaman zarfinda hatdegerlerim normal 99mbit geliyordu cuma gunu superonline elemani gelip modem kurulum yapti ve benim hatta o gece bu degerlere dustu ariza kaydi acmayada korkuyorum bazen elimizdekindende oluyoruz TurkNet oimde bu uslerden anlayan eleman yok 3-4 gun onlara laf anlatasiya kadar zaten kahroluyorum bekliyecegim artik birde cuma gununden bu yana yagmur var burda ondanda olabilir direk kutu vsr arasinda eklerden su alabilir yagmur dinsin 3-5 gune degisiklik olacakmi onada bakacagim