75 mbps'lik paketimde hızım 58 mbps'ye sabitlenmiş

kardesim bendede asus var 10 db yapmisim 55 megabit hiz aliyorum 75 lik paketden 2 db alsam crc hatsi hic almiyorum sorunnyasarmiyim
pek anlamiyorum.zayiflama.hangisi nedir vs bilgilendirmisin

büyük ihtimalle hızın bir kaç güne 50 nin altına düşebilir

Superonline abonesi icin cekilen kablo 10 gun once telekomtarafindan bina girisine etiketli sekilde birakildi bu zaman zarfinda hatdegerlerim normal 99mbit geliyordu cuma gunu superonline elemani gelip modem kurulum yapti ve benim hatta o gece bu degerlere dustu ariza kaydi acmayada korkuyorum bazen elimizdekindende oluyoruz turknet oimde bu uslerden anlayan eleman yok 3-4 gun onlara laf anlatasiya kadar zaten kahroluyorum bekliyecegim artik birde cuma gununden bu yana yagmur var burda ondanda olabilir direk kutu vsr arasinda eklerden su alabilir yagmur dinsin 3-5 gune degisiklik olacakmi onada bakacagim

Değişim olmadı maalesef. Reset işlemini gerçekleştirip yeniden kurulum sağladım. Değerlerim ise bu şekilde.

Bu olayı bende yaşadım Nedense hat değerlerim dolayısıyla da aldığım hızlar düştü

4.9 db zayıflama ile çok daha fazla hız almanız gerekiyor. modemin modeline göre yeni yazılımı (906) yükleyin sonra da modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp yeniden kurun. Modem arayüzünde yönetim kısmına girip dsl ayarı kısmında ayarları bu şekilde düzenleyin. Bir de böyle deneyin