75 Mbps Pakete geçiş yaptım hızım düşük!

******* Nolu destek kayıdıma lütfen geri dönüş yapın yoksa iptal dilekçesi hazırlamak zorunda kalıcağım

Burası şikayet belirtme, vip hizmet alma mecrası değil. Sorununuzu detaylı anlatın yardımcı olalım.

Öncelikle kablolu mu yoksa kablosuz mu bağlanıyorsunuz? Eğer kablosuz bağlanıyorsanız 2.4Ghz bandında 75mbps hız almak imkansıza yakın.

Değerler aşağıdaki gibi ilk paketi 35 mbps olarak bağlattığımda maksimum alabileceğim hız 89 olarak gözüküyordu şimdi belli saatlerde 89 yazsa bile bu hızdan yukarı çıkmıyor

Burada kabalık etmek amacıyla öyle bir kelime kullanmadım, olanı söyledim sadece. Paketin adı 75mbps’e kadar olduğu için yapılacak pek bir şey yok gibi görünüyor, alabileceğiniz en iyi hızı alıyorsunuz. TurkNet ya da diğer alternatif sağlayıcılar bu kapasiteye müdahele edemiyor. Bakır altyapı kullandığınız içinde vakit geçtikçe kapasitenin düşmesi normal sayılabilir.

1 Beğeni

Bir de modem tdw 9970 modeliyse eğer bazı arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre o modem değerleri biraz daha düşük gösteriyor. İmkanın varsa başka modemde dene.

speedtest ve birçok hız testinde de 60 olarak veriyor en fazla altyapım 79 desteklediği söylenildiği için 75 mbps almam gerekmez mi aynı modem ile 88 mbps alan arkadaşımda var

not: lan bağlantısında yaptım hız testlerini

Hatta 64mbps geliyor ve tamamını alıyorsun. Şu an yapacak bir şey yok ama 75i tam almak istiyorsan 89a çıkınca modemi aç kapa yap hattın kopabilir ama.

İçtesisatını yenile. Altyapın 100 bile desteklese o hızı şuan alamazsın çünkü o hızı içtesisatın karşılayamıyor. Dışardan gelen kabloyu veya ankastre varsa kutudan modeme cat6 kablo çek.

hep masraf bizden çıkıyor anlamadım ki bu işten bir şey iki tane teli uç uca bağlayıp kurulum ücreti diye 100 tl alırlar sesimiz çıkmaz 2. teknik servise gelirse para alırlar sesimiz çıkmaz kablo yoksa kabloya metre başı yine para alırlar sonra derler ki kampanya mis gibi gel en son hız internet babaaa! hattın 79 mbps gel sen çözeriz hele geçincede böyle olur apartmandakilerin hiç biri teknoloji hakkında bir bilgiye sahip değil sanırım kutuda sıkıntı varsa niye zamanında para toplanıp yapılmamış merak ediyorum haklı olan kişinin gördüğü gibi yazacağı şey çok olur bir bu kadar yazmadığımda var sorunlar arasında.

1- Kurulum ücretlerini bütün İSS’ler alıyor ve kredi kartıyla ödersen 66 TL.
2- Teknik servis gelip sorun yoksa para almaz.
3- 79 kesin veririz demezler hattın 79’a kadar destekler ne kadar alacağın fiziksel koşullara kalmış.
4- Dediğim gibi metre başıdır bilmem nedir bunlarla boşu boşuna kafanı yorup kendini paralıyorsun. Sana ankastreyi yenile demedim, ankastreden modemine direk eksiz kablo çek.

Yenilese pek bir şey değişmez. Zayıflaması çok düşük.

Zayıflamanın düşük olması iyi bir şey zaten?

Kötü olduğunu iddia etmedim zaten bir şey değerler iyi olduğu için değişmeyeceğini söyledim boşuna uğraşmasına gerek yok

SNR değeri kötü ve aldığı maks hızı etkiliyor?

Snr Margin aldığı hıza ve kapasiteye göre artar ya da azalır.

neyse sıkıntı yok millet 35 bile alamıyorken benim derdim de eksik kalsın 60 ile yetinirim bakılınca yeterli bir hız ama her ay da ona göre para ödüyoruz tam manası ile kullanmak isterdim sadece mesele bu.

Bu yazdığın ne alaka şimdi onu anlamadım.

Hattı yenilemesi snrı arttırmayabilir, arttırsa da 3,4mbps falan oynar demek istiyorum değmez yani

Margin sınırda zaten kopmaması bile gayet iyi bişey