75 Mbps Pakete geçiş yaptım hızım düşük!

O dediğin ile bu dediğin bambaşka şeyler. Ha yeni söylediğin şeye gelirsek arttırır mı arttırır ve adam 75 bile alır.

speedtest in sitesine göre %5 lik hızı bu değerde olan kesimin içerisindeymişim doğru mu Türkiye genelinde? eğer öyleyse uğraşmaya gerek yok

Hah ben de bunu diyorum adam tesisatını yenilerse bu snr değeri iyileşir.

Snr değeri iyileşmesi için 75mbpsnin üstüne çıkması lazım kapasitesinin o zaman iyileşir

aynı apartmanda 100Mbps paketi kullananda var işyeri olarak?

Yenilese zayıflaması düşük olduğu için tesisatı yenilediğinde hızı çok az artar.

Tam 100 mü geliyor? Fiber mi VDSL mi?

süper online olarak biliyorum

Canım kardeşim niye böyle yapıyorsun anlamıyorum ki… İç tesisatını yenilerse maksimum göreceği hız artar + snr değeri artar + maks göreceği hız ve snr değeri de artacağı için mevcut hızı da artar.

Şöyle düşün, zayıflama değerleri hattın kalitesini gösteriyor. Bu değerlere bakınca kalitesiz bir hat mı görüyorsun?

bir şey diyecem ne kadar port aktifse o kadar sinyal gürültüsü oluşuyor değil mi?

Ne kadar port aktifse kullanan arttığı için maksimum hız düşebilir.

Saha dolabından apartmana gelene kadar kaliteli, apartmandan dairesine giden kalitesiz.

Öyle bir şey yok. Hem upload hem download gayet düşük zayıflama değerlerinde bu da hattın kaliteli olduğunu gösteriyor. Tesisat değişimi çoğu zaman çözüm olsa da her zaman değil.

bu arada 1 metreden kısa bir kablo ile modemi direkt bina kutusundaki porta bağlayıp baktım 4.3 olan zayıflama 3.6 civarı oynama olduğu hız falan yine aynıydı

1 Beğeni

Orada bağlayınca hat değerlerini paylaşır mısın?

gün içerisinde tekrar yapabilmem mümkün değil kabloyu sağlamlaştırarak bağladım çünkü tekrar söküp takması modemi ve 3 lü kabloyu ayarlarıp bina girişine indirmesi uzun sürer

Birazcık daha yüksek hız almak için fazladan 50 60 lira masrafa girmeye gerek yok, ki yükseleceğinin garantisi de yok

Tamamdır hocam, denediğinizde bakarız.

@Selcukssn ‘in dediği gibi alabileceğiniz max hız bu kadar. İç tesisat değiştirsen bile Speedtest de anlayamayağın kadar az bir gelişme olur. Arkadaşım bu modemde 65 max hız alırken Asus Ac-51’ de 95 max hız alıyor. Modemi değiştirmen biraz daha fayda sağlayabilir.