75 Mbps Bağlantı İçin Modem Tavsiyesi

Aklımda 2 modem vardı aslında ama forumda dolanırken kafam karıştı birden.

1. Keenetic Extra DSL (biliyorum herkes tavsiye ediyor ama herkesin reklam için para alacağını sanmıyorum :slight_smile: )
  2. ZyXEL T50B ama burası biraz karışık fark ettiyseniz sadece T50B yazdım.

Forumda gördüğüm kadarıyla bir arkadaş VMG8623-T50B olarak almış ama ama VMG3625-T50B modelini göndermişler. Yorumlara göre aynı hatta global sürüm olabilme ihtimalini söylemişler.
Benim kafam burada karıştı. Arayüzü yüzünden Keneetic ağır basıyor bende ama bazı yönleriyle özellikle Mu-MiMo (MultiUser-MultiInputMultiOutput) yüzünden ZyXEL istemiştim. Bazı arkadaşlar ZyXEL modeme güncelleme geldi 5Ghz sorunu çözüldü demiş.

Tam ondan sonra yine yazılımın farklı olabileceğini fark ettiğim bir link gördüm aynı konuda.

Açıkçası yardımınızı bekliyorum. Para sıkıntı değil ama modeme 1000 TL veremem. Verecek olsam Sanırım Keenetic Hero DSL alırdım. Sürekli modemin arayüzüne girecek değilim ama evde 10-15 arası cihaz var., arada onların hızlarını değiştirebileceğim veya işe yarar özellikleri olan bir arayüz istiyorum. Şuana kadar hiç sorun yaşamadım AirTies 5650TT ile ama yenilemek istiyorum.

Bahsi geçen konu.

Keenetic alın 2025 e kadar devam .Hero dsl e de bakabilirsiniz bu arada.

Şuanda modemim çalıştığı için akakçe’den Keenetic Extra DSL modeme fiyat takibi açtım bekliyorum yaklaşık 4-5 ay geçti fiyatı hiç düşmedi. Sizce Hero modeli düşer mi? Aslında o tam benlik ama o kadar veremem :frowning:

Hero Dsl düşerse bende kapıcam. Extra bi tık eski kalıyor dalga 1 olduğundan. Kupon ile Hero alınır. Sonuçta 4 yıl en az kullanıcaksınız öyle düşünün .

Ben 2013 yılından beri 7/24 çalışmakta olan AirTies 5650TTv2 Modemini kullanıyorum bu yılın başına kadar beni hiç üzmedi ama artık emekliye ayrılma vakti geldi sanırım. Örneğin 2-3 gün hiç kopma olmuyor ama bazen bi başlıyor sürekli 30dk da bir kopma oluyor modem kendini kapatıp açıyor zaten evde çok cihaz var modem alev atıyor o yüzden bile bu kadar performans vermesi yeterli. Güncel Wifi 5 ghz olan bir şey lazım bana. Cihazlar arası veriyi hızlıca transfer etmesini istiyorum. O yüzden bazı modeller gibi 5ghz özelliği işe yaramaz derecede kötü olan bir şey alamam… Kafamı karıştırıyor bu durum. Hero DSL göz kırpıyor. 750 TL den çıkmalıydı bence… Çok yüksekten çıktı.