6 Aydır Çözülemeyen PPPoe Hataları ve Geç (5-10dk) ip Alma Sorunu

hocam selamlar hatırlarsanız aylarca fastpath sorunuyla uğraştım sabah bi kalktım kendi kendine fastpathe almışlar hattı .d

9-10 ms düştü ping. image

:smiley: :smiley: (20 karakteeer)

aynı sorun gigafiberde de oluyor.

pppoe ışığı kırmızı yanıyor ve tekrar bağlantı kurulması için pon cihazını yeniden başlatmam gerekiyor.
min 5dk alıyor.
sinir bozucu bir olay.

Başlıkta ki sorun çözüldüya 1 sene sonunda şuan başka dertle uğraşıyorum :grin: yine PPPoE ama :smiley:

Saha dolabındaki vdsl kart sıkıntılıydi 10 15 dakika da ip alırken kart değişimi sonrası bu süre 1 dakika altında şuan.

Şu anki sorunum PPPoE kopuyor Lcp terminated by peer hatasından veya no response to 3 echo-requests hatasından.

Yöneticilerle falan görüştüm de çözemediler bunuda 8 aydır. Bende kopa kopa kullanıyorum öyle…

1 Beğeni

:sob::sob::sob::sob:

PPPoE sorunları anlamsızca arada oluyor. Bazen 10-15dk bağlanmıyor :joy: Destek veya buradan çözüleceğine inancım olmadığı ve allahtan yedekli TT kullandığım için umursamıyorum. Ancak bu PPPoE sorunu cidden can sıkıyor ve başına gelenin vay haline

1 Beğeni

Bu sorunu interneti ilk bağlattığımda yaşıyordum. 15 dk pon gelmiyor gelse ppoe bağlantısı olmuyordu. Sorun kendiliğinden çözülmüştü.

Dün gece 12 gündür sorun olmayan bağlantı 02:07’de gitti ve DSL olmasına rağmen ppoe bağlantısı kim bilir kaç kere denedi. Saat 03:02’de bağlantı geldi.

Şimdi bunu yaszan gelecek sorular…

Modem ne ?
Firmware ne ?
Snr filan falan ne ?
İç tesisat sorunudur o :joy::joy::joy::joy::joy:

Hiç uğraşmıyorum artık. Geçiniz bu garip soruları da düzgün hakim olun sisteminize. Kullanıcılarda bıkmış durumda. Sizden olan sorunları kullanıcınınnış gibi araştırma işinden vazgeçin. İşin içinde olanlar ve biraz hakim olanlar cidden bunalıyor artık.

2 Beğeni

Cevapların içerisinde planlı bakım çalışması yazmıyor onu da ben ekleyeyim öyle ise. Genelde o saatlerde bakım çalışmaları oluyor.

Hah evet birde o hikaye var unuttum :joy: Allahtan evde 2 hat aynı anda aynı kutudan hizmet alıyor ve okkalı tanıdıklar var da inanmıyorum :joy: Yoksa dinle dur hikayeyi

1 Beğeni

Misal bakın dün geceki örnek log. Resmen LCP hatası veriyor. Hadi ipv6 prefixten koptun anladık ama tekrar ppoe bağlantısı göremiyor ve login olamıyor. 1 saat sürekli denemiş neyse karşı taraf normale dönünce bağlanmış. Sonra dinle muhabbeti modemdi, hattı, çalışmaydı. Çoğu kimse ne olduğunun farkında olmadığından uğraş babam uğraş onu resetle bunu toparla :grinning: TT’nin alt operatörlere müşteri için neler ettiğini şuraya yazsam kozmik odaya girilme hikayesi gibi olur. Onun işin şimdilik saldım gitti :joy::joy::joy: Az sabır…

1 Beğeni

8 aydır da bununla uğraşıyorum :person_facepalming:Zaman farketmeksizin PPPoe kopuyor Lcp terminated by peer hatasından.

Artık sorunu çözmek için uğraşmayı bıraktım, karşındaki adam senden daha bilgisiz olunca ne desen boş. Adam bana modem kaynaklı diyip duruyor, 5 farklı modemle denememe rağmen + aynı modemle Vodafone pppoe deniyorum yine sorun yok. Ama ne hikmetse yine modem bozukmusmus MH ye göre…

Mesela şu SS TurkNet sisteminden alınmış bir SS, aboneliğima ait kopma logları gözüküyor. ( Şubat ayına ait )

3 Beğeni

İşte o nedenle sıkıldım yazmaktan. Sorun var dersin yok senden. Web siten sorunlu senin pc den. Uygulama sorunlu dersin sil yükle :joy: Neyse…

3 Beğeni

Maalesef ortaya yazılacak şeyler değil :slightly_frowning_face: Ancak TNN’ye para ödediğimiz için kızıyoruz, en azından demokratik ülkede parayı ödediğine hesap sorarsın. Ama inanın TT altyapısı kullanan hepsi aynı durumda. Keyfe keder iş yapılıyor. Yani öyle noktada ki TNN’ye işine geliyorsa modundalar. Çoğu durumda elleri bağlanıyor ancak çoğu kişi yardımcı olmaya uğraş veriyor. Keşke şu destek kısmında her şeyi müşterinin sorununu bilmeseler. Çoğu kullanıcının ondan sinirleri bozuluyor.

Allahtan bende hem TT hem TNN hem de yedekli 4G var umursamıyorum. Ama ciddi ciddi sorun yaşayanlar maalesef kaçıyor.