5000 MS Ping Hakkında

Merhabalar son 1 aydır çok farklı bir sorun ile karşı karşıyayım.
Şimdi discord üzerinden arkaşımla konuşurken ve cs go oynarken bir anda ping değerlerim discord’da 5000 MS oluyor. Oyunlarda ise +1000 oluyor. Ama bu ping sorununu yaşarken twitch veya youtube üzerinden canlı yayın video izleyebiliyorum. Google’da search yapabiliyorum. Speedtest’te alabildiğim max hızı alıyorum. Bütün işlemlerimi yapıyorum ama discord ve oyunlarda bağlantım kopuyor. Destek kaydı açtığımda ping değerlerine müdahale edemediklerini söylediler. Bu durum neyden kaynaklı olabilir ?

işin ilginç tarafı kablolu kullandığım halde böyle :smiley:

3 modem denedim sonuç hepsinde aynı :confused:

Sanmıyorum modemin şişeceğini keenetic extra dsl

vie.valve.net adresinin ping ve tracert testleri nasıl sizde

şuanda sıkıntı yok aynı durum olduğunda tekrar yapar atarım.

saten şuan da var paket kaybı mevcut oyun içindeyken consola “net_graph” yazarak loss internet seviyesine bakar mısınız bu olay gerçekleştiğin anda.

1 Beğeni

bunlarda sıkıntı yok ping değerim şuan normal. Bir ara bir çıkıyor 1500 falan

siz fark etmiyorsunuz normal olması gereken bu şekilde

sizde paket göndermelerde 1 paket gönderiken şuan sorun yok dediğinizde bile sizin testinizin 3. ve 5. satırlarda gördüğünüz gibi kayıp var.

1 Beğeni

tamamda hocam benim anlatmak istediğim o değil. O kayıplar çok etki yapmıyor şuan. Benim dediğim zaman oyun komple gidiyor. csgo ağına bağlanılıyor diyor. Discord iletişim gidiyor. ama ben o esnada twitch üzerinden canlı yayın izliyorum. Ve arkadaşımda aynı sorun olmuyor.

canlı yayın siteleri video önbelleği ile çalıştığı için 200 ms gecikme bile olsa siz sorun yaşamazsınız çünkü internet hızınızla ilgilidir ama online oyunlarda bildiğiniz gibi anlık internet erişimine ihtiyaç duyar isterseniz arıza kaydı açın bir bir saturasyon yapsınlar şuan fazla yüklenme yok yüklenme olduğu zaman sizin internet çıkışı yaptığınız serverların birinde darboğaz oluşuyor olabilir.

1 Beğeni

Son hop a ulaşmayan packet loss kullanıcıyı etkilemez

prime time da 2. ve 4. Hop da yüzde 90 lara varan loss olur ama beni etkilemiyor.

1 Beğeni

Bu dediğim sorun log kayıtlarına baktığımda 21:32 - 22:19 saatleri arasında olmuş ama o saatler arasında hiç bir log kaydı yok. İlginç bir durum.

Ve şuan attığım tracert testinde kopma sorunu hiç yok;

ama yukarıda attığım ilk tracert testi oyun esnasındayken. Şuan ki oyunda değilken.

Bilgisayarınızda virüs olabilir
Veya izlenme botu yüklenmiş olabilir

1 Beğeni

Ne yapmam gerek bunun için?

Oyun sunucuları bilmiyorum ama discord için önce şöyle bir kontrol yapın:

Discord sunucusunu önce bir kontrol edin.
Voice chat yaparken yeşil olan ibareye basıp takip edin packet loss gibi bir durum var mı diye.
image
Debug ekranından ayrıntılı kontrol edebilirsiniz.

VDSL’de saçma bir şekilde bendede bazen 5000 e ulaşıp robotlaşabiliyor ki bende hat değerleri iyi değil sizin iyiydi galiba hatırladığım kadarıyla 2-3 sn lik oluyor. Şuan yok gibi abone sayısı az ama yazları bu problemden çok ızdırap çektim.

Edit1: Bugün ya tt de yada discordda bir problem var sanki arkadaşımda da loss var.
image

1 Beğeni

Online virüs taraması yapın kmspico gibi programlar kullanmayın

buna bakacağım hocam olduğu zaman

hangi siteyi önerirsin mcafee uygun mudur?