5000 MS Ping Hakkında

image

Bak şuan gene aynısı olmakta. Cs go ağına bağlanamıyorum. Tracert testi yaptığımda kopma 1 tane ve dün gece 2 tane olmasına rağmen düşük ping seviyesinde oyunumu oynamıştım. Discord’a bağlantı bile sağlayamıyorum. Paket yakalamayı aktif ettim 5 dakika oldu ve hiç kayıp paket yakalamadı şimdilik.

ama niye sadece discord ve steam’de oluyor? Driver ile alakası olduğunu sanmıyorum. Bütün driverlar güncel durumda.

image
image
image

sanırsam TurkNet dns adresinde sıkıntı var.

splitter yok hocam. ankastre kutusundan direkt modeme giriyor kablo.
Ve hala discord ve cs go bağlanamıyorum.

Daha önce böyle bir problem yoktu ama aynı pc’yi 2.5 yıldır kullanıyorum. Realtek Dragon diye bir uygulama yüklü. O etkiler mi acaba?

Firewall olabilir, bu da olabilir. Ağa müdahale eden programları kaldırmayı deneyin. DNS bazlı bile olabilir. Resolve etmiyor olabilir çünkü sorunlarınız dar bir alanda mevcut, CSGO veya Discord gibi.

Hosts dosyasını bir kontrol edin belki orada bir girdi vardır virüs müdahalesi olmuş olabilir.

Windows + R ile
%windir%\system32\drivers\etc\hosts
dizininde

2 Beğeni

çünkü o programdan çıkış yaptıktan sonra direkt yaşadığım sorun gitti diyebilirim belki de normalde de geçicekti denk geldi. Tekrar olursa yazacağım.

Ağa müdahale eden yazılımlar ve azalttığı iddia edilen lag problemleri. Öncelik verir falan filan diyorlar direkt bulaşmamak lazım.

1 Beğeni

image

Sıkıntı yok en altta falan oluyor genelde. Sizinki temiz zaten olsa saçma ■■■■■ reklamlar veya siteler açılırdı. Başında # olması devre dışı / comment olduğu anlamına geliyor zaten.

Ağa müdahale eden yazılım gibi geldi banada.

1 Beğeni

Dragon uygulamasını kaldırdım bakalım tekrar olursa buradan yazarım @frknl @asdas127816 @fatihemre22 @KASPAROV @HZ55 İlgi, alakanız ve yardımlarınız için teşekkürler. :slight_smile:

3 Beğeni

Müşteri kaynaklı arıza :innocent: :upside_down_face: :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Hiç bu programdan olacağını düşünmemiştim daha doğrusu bu kadar etkileyeceğini

1 Beğeni

Acer laptoplardada böyle bir uygulama vardı arkadaşımda videolar donuyordu komik bir olaydı.

1 Beğeni