3 dakika içinde destek kayıtları kapanıyor

Forumla ne alakası var ?

Facebook grubunu yönetenler ve sizler aynı kişilersiniz TurkNet ile beraber oluşturduğunuz bir forum sitesi. aynı oradaki kişilerle buradakiler aynı modlar yöneticiler. yardımcı olur musun butun detaylarıyla arıza kayıtlarını sslerini atayım.

Merhaba,

Çok defa söyledim ama bir kere daha altını çizerek söylüyorum.

O grubu yönetenlerle bu Forum’da moderatör olanların aynı kişiler olması bir sorun değildir.
O grupların kendi kuralları vardır, ona göre yetkilisi olan kişiler durumu değerlendirir. Bu Forum’un bizim koyduğumuz kuralları vardır. Ona göre değerlendiririz. Orada yaşananlar eğer bizim Forum’umuza yansıyan bir yanlış haline dönüşürse anında da tepki gösteririz, bahsettiğiniz örnekte olduğu gibi. Kaldı ki o örnekteki yanlışı yapan kişinin bizim Forumumuzda da hiçbir görevi yoktu.
Bu Forum’u, o gruplarda yöneticilik yapan arkadaşlarla kurmadık. Bu bir TurkNet projesidir, ben bir TurkNet çalışanıyım ve bunu benim projendirmem istendi ve Forum’u TurkNet’teki çalışma arkadaşlarımla birlikte kurduk. Daha önce çeşitli sosyal medya mecralarında müşterilerimize yardımcı olan bu moderatör arkadaşlarımızla da görüştük, bizim kurallarımız çerçevesinde gönüllü destek olmak istediler. Burada, bizim kurallarımıza uymayan bir durum olursa onların yetkilerini ellerinden alırız.
Burası sorun çözme noktası değil, burası Forum. Bizim kendi servislerimiz var sorunlarınızın çözümünü talep ve takip etmeniz için. TurkNet Online İşlem Merkezi, MOIM, IVR, şikayet hattı, vs… Yüzlerce kişi çalışıyor bu servislerimizde. Dolayısıyla burada sorunlarınıza çözüm üretilmiyorsa, çözümün doğru adresi burası olmadığındandır. Kronik durumları ben de operasyona iletiyorum ama çoğunlukla zaten orada da takip ediliyor oluyor bu durumlar.

Forum kavramının yapısı gereği tartışma, eleştiri, vs… bizim sizden zaten talep ettiğimiz kavramlar. Eleştirileriniz, yorumlarınız, talepleriniz bizim için kıymetli ama lütfen kavramları birbirine karıştırmayalım. Forumu birlikte geliştirmeye devam edelim. Bu yönde her bir Forum üyesinin fikirlerini de dinlemek isterim.

2 Beğeni

bekir bey bayağıdır ping problemi yaşıyorum defalarca arıza kayıtları açtım bir sorun çözülmemiştir dilerseniz size de iletebilirim kablolu kablosuz testler yaptım sonuçlar değişmedi memnun olmadığım bir aboneyi eleştirmem doğal değil midir bahsettiğimiz facebook grubundaki çoğu arkadaş burada yönetici neden bir firmayı uslubu adabıyla eleştiri yapılırsa sorun yoktur ? yardım edecekseniz yaşadığım sorunun fotoğraflarını TurkNet Online İşlem Merkezi’in bot cevaplar attığını kanıtlamak isterim.

Merhaba,

Herhangi bir şeyi üslubu / adabıyla eleştirme hakkına sahipsiniz / sahibiz. Bu forum, bu hakkınızın / hakkımızın tümüyle geçerli olduğu bir alan. Bunu koruyacağımızdan emin olabilirsiniz. Tüm forumdaşlar farkındadır ama bir kere daha hatırlatmakta fayda var. Böyle bir platformun şu anda sektörümüzde bir örneği yok. Bu platformun eksikleri olabilir, bunu da birlikte geliştirebiliriz.

Ben sorun çözücü değilim ama DM’den müşteri no’nuzu benimle paylaşın. Sorununuzun ne olduğunu operasyondaki arkadaşlarım bana da anlatsın. Yapılabilecek bir şey var mı anlayayım.

açılan bütün arıza kayıtlarım kapanıyor nasıl bakacaksınız ?

Ben bakmayacağım, baktıracağım.
Kapansalar da biz detaylarını görebiliyoruz.

şöyle bir not düşeyim. hız olarak mükemmel kopma yok kesilme yok ortalama 50-60 mbps hız alıyorum fakat sorunum ping problemi kanıtlarını ve devre no attım size. çözümlerseniz minettar olurum. hep birlikte geliştirmek isteriz fakat bir firma eleştiriliyor sorun yaşayan kişi linç ediliyorsa burada art niyet aranız. lafım size değil facebook grubunu yönetenlere.

Hatırladığım kadarıyla kablosuz olarak oynuyordunuz, doğru mu? Kablolu bir biçimde test ettiğinizde de sonuçlar aynı mıydı?

@bekir.kopuz bey,

Yok gayri resmi, yok orası yasal değil, fasa fiso nedenler dolayısı ile bu Facebook sayfası sizin de projenize gölge düşürüyor.

Bir örneği de benim. Sözde Facebook Fan Page de sayfa kurallarına uygun paylaşım yapmama rağmen hem burada hemde Facebook ta yöneticilik yapan bir moderatörünüz tarafından atılıp engellendim.

Bu da aklımızda şu soruyu ve düşünceyi şekillendiriyor. “TurkNet eleştiriye kapalı. İşine gelirse!” şeklinde takılıyor.

Bu neden ile OİM üzerinden daha önce de açtığım destek kaydında da belirttiğim gibi (cevapsız geri kapanan) TurkNet resmi forum yöneticileri başka bir sayfada TurkNet ile ilişkili yöneticilik yapmamalı.
Orada yapmış olduğu yanlış davranışlar sizin projenize olumsuz yansıyor yada yansıdığını düşünüyorum.

Bilginize,

Teşekkür ederim…

öncelikle merhaba. bı konu hakkında bazı şahsi yorumlarım olacak izninizle,
konu çözülemeyen sorunlar olunca , kullanıcılar (bizler) oldukça agresif bir yapıya bürünüyoruz ki, bu durum sadece biz kullanıcılar için değil çalışanlar içinde bu durumun böyle olduğunu düşünüyorum (işini iyi yapanları kast ediyorum) yardımcı olanda var olmayanda .
ping sorununa TurkNet mudahale edemıyoruz demesi sonuca etki yapmıyor, sonuçta TurkNet benim internet sağlayıcım , benim hızmet aldığım devrede bana her şekilde teknik destek ve kalite sunmak zorunda , ping sorunu hat uzerındekı yogunluk iç tesisat ve modeme bağlı olan istemci sayısı etki ediyor elbette ama bu durumları eledikten sonra alt yapıda sorun oldugu bariz aşikar, iç hat yeninlenmesi, modem yenilenmesi, wifi istemci kısıtlaması yada kaldırmak, sorunu çözmediği için kullanıcı olarak iss ye yani TurkNet 'e yükleniyoruz haklı olarak. TurkNet ping ile ilgili alt yapı saglayıcısına iş emri göndermedğini düşünüyorum çünkü ben 4 aydır ping ile uğraşıyorum snr degerlerını manule dusurmekler statik ip vs vs ama çözümü halen bulmuş değilim TurkNet de bulmuş değil " ping konusunda müdahale edemiyoruz" demekle konunun kapanması gerekmedğini düşünüyorum. destek kaydı ve şikayet hatlarından çözüm alınamadıgı ıcın konular sosyal medya ve bazı forumlara taşınıyor ve istenmeyen olaylar olmasına neden oluyor . adam bilmem kaç aydır sorunla ugrasıyor , gelipte İSS DEĞİŞTİR demeklede sorunu cozmekten kacıp bu fırmada bu iş boyle demeye gelıyor . neden boyle , turknetten memnumun hız konusu upload konusu cok memnunum. ama memnun olmadıgım konularda var ping sorunu , destek kaydında çözümleme ve zamanı , attıgım cogu destek kaydında çözüm üretmek yerine konu kapanması daha mantıklı gelıyor arkadaslara buna kızıyorum. sorun varsa çözüm odaklı olunmalı . tabiri caiz ise odayı terk et ozaman demekle olmuyor. bızde bılıyoruz ıss degısmesını ama port durumu? veyahut baska sorunlar?
Kendimden ornek vereyım sağ sola kıpırdayamıyorum. boş port yok . transfer yapayım diyorum işleme devam edemiyorlar neden dıye soruyorum telefon hızmetı mevcut. nasıl yanı ya ? . en son turk telekoma basvurdum transfer ıslemı yapıldı dendi 1 saat sonra aradılar kı gecıs ıslemı yapamıyoruz sistem hata veriyor. ıss nız ıle gorusun. gorusuyrum ama saglıklı bir cevap veren yok ? ee şimdi bu adam ne yapsın ?

hemen hemen aynı sorunlar yaşanıyor kanıtlıyorum hala kablolu kablosuz muhabbeti dönüyor çözüm bulunmuyor kaydım kapanıyor işine gelirse git deniyor evet işime gelirse gideceğim bunu biliyorum fakat git demekle bu işler olmuyor daha güzel özetlenemezdi. durum fotoğrafları tek tek atıyorum okuyun ona göre kararı verin bu sorunlara ben ne yapayım TurkNet’e sormayacaksam kime soracağım dün telekom saha ekibi dolapla uğraşırken adam alenen böyle dedi kulağını tuttu. biz kendi altyapımıza böyle müdahele ediyoruz. TurkNet’e ise kulak memesini tutarak böyle ediyoruz dedi TurkNet sizi takmayacaktır sorunun varsa da dedi haklı da takmıyor.

99307833_689447765178110_6643570415497117696_n Adsız

Hızı 75 e düşürüp denedinizmi ?

Engin Bey merhaba,

Eleştiriye kapalı olsak sizin bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebildiğiniz bu forum olur muydu? Özellikle sizin gibi medeni bile olsa sivri eleştirileri olan müşterilerimizin yazdıklarını silmekten, onları bloklamaktan başımızı kaldıramazdık :slight_smile:
İnanın yanlış bir intiba bu, eleştiriye açığız ve sizlerden talep ediyoruz. Kaç kere yazdım siz biliyorsunuzdur :slight_smile:

Ben tekrar belirteyim. Orada yaptıkları onları bağlar, burada yaptıklarına biz karar veririz. Burada ben dahil herhangi birimizin sizlere karşı kabul edilemez bir saygısızlığımız olursa ona göre konuşuruz :slight_smile:

1 Beğeni

Facebook grubunu açmamak üzere kapattım engin bey içiniz rahat olsun.

1 Beğeni

yardım eder misin bunu nasıl öğreneceğim ?

Kaynak izleyicisinden ip adresini bulup trace atmanız gerekiyor.

Ve unutmadan kablolu trace atın kablosuz atılan hız ve trace testleri hiçbirşey ifade etmiyor.

Caner Bey,

DH’deki arkadaşım sorununuzu network ekibiyle takip ediyor.
Ben de yazışmalarda varım.
Bilginiz olsun.

1 Beğeni

İnternet gitti inşallah çözüm için çalışıyordur sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :joy: