21/01/2021 Ankara İnternet Kesintisi

İnternet bu saatlerde her zaman ki gibi kesildiği için konu açayım dedim. İşin garibi aynı evde 2 internet kullanıyoruz biri türk telekom diğeri TurkNet ikiside aynı altyapıya sahipken birinde internet koparken ötekinde neden hiçbir problem olmuyor ?

Kullanılan altyapı(kablolar) aynı ama internete çıktığınız sunucular farklı. Turknetden internet alınca tt sunucularını kullanmıyorsunuz, internetinizin kesilmesi eğer bulunduğunuz konumun altyapısında bir sorun yok ise büyük ihtimalle İstanbul TurkNet sunucularında bir sorun oluşmuştur…

Veya TurkNet kaynaklı planlı çalışma da yapılmış olabilir

Şu an sorun devam ediyor mu?

genellikle her gece gidiyor sitesinden altyapı ve arızaları kontrol ettiğimde Ankara yoktu. İnternet hızım yarıdan fazla düşürüldüğünden bu yana sürekli internetimde kopmalar meydana geliyor.

İç tesisat ile ilgili sorun yoksa kaydınız üzerinden gelecek cevabı bekleyin derim

başvurdum bir kaç kere fakat doğru düzgün bir çözüm bulamadılar

internetimin yavaşlatılması konusuna gelince ise altyapı ile alakalı dediler fakat altyapımda hiçbir değişiklik olmadı eskiden ilk 5 ay boyunca 70 mbps kullanır iken şuanda 38 mbps kullanıyorum.

İç tesisatı kontrol ettirdiniz ise dolabınıza eklenen yeni aboneler de etki ediyor olabilir.

nasıl yani iç tesisatı kontrol ettirmedim vdsl kablosunda bir fark olmadı fakat internet hızında yarı yarıya düşme problemi 2. olarak türk telekom bağlatmadan çok daha öncesinde olan bir problem

İç tesisat kontrolü için modemi bina girişinde bulunan ankastreye bağlayın/bağlattırın. Değerler değişmez ise düzeltilene kadar destek kaydı açmaya devam edin.

bir ekip gönderilmesi için destek kaydında bulunayım o zaman teşekkür ederim yardım için .

1 Beğeni

Dün bendede internet gitti ve hala yok. Fiziksel bir arıza var veya bilerek kestiler bakım için…

Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR

İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA

İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

geçen seferki gibi şöyle bir cevap alıyorum hep türktelekoma bağlanılıyor fakat verilen bilgilerde max alabileceğim hız
(Download Kapasite Hızı : 48357 kbps)
olarak gözüküyor ki bundan önce 5 ay boyunca 70mbps kullandım ?? bu duruma ne diyorsunuz ? @ModeratriX

Başlığı düzenleyin isterseniz tarih yanlış gibi

1 Beğeni

Tarih yanlış değil o tarihte açıldı konu

Hocam şuan 30 Ocak 2021. Sizin başlığa yazdığınız tarih 21 Şubat 2021. Bende mi bir sorun var ?

1 Beğeni

Hocam arkadaşın internet kesintisi o yazdığı tarihte başlıyor. Konu da 9 gün önce açılmış. İlk mesaja giderseniz görürsünüz.

Değiştirdim başlığı :slight_smile:

1 Beğeni

Burası Türkiye hocam, bölgenizde yeni internet müşterileri gelir sizin hızlarınız düşer. Maalesef ki böyle saçma bir sistem var, büyük boy pastayı 20 kişiye dilimlemek yerine 100 kişiye dilimlemek istiyorlar sonra durumlar böyle oluyor.

Çok fazla insan var maks hızı düşen, maks hız düşünce anlık hızda düşüyor normal olarak.
Çok fazla uğraşırsanız belki yine hızlandırırlar ama sonra yine düşer.

Kapasiteleri arttırması gerekiyor Telekomun, donanımlar güçlenecek hat kapasiteleri artacak o zaman böyle insanların hızından kesmezler ama o da çok zor :smiley: Yıl 2021 ama hala ADSL’den çıkamayan yerler var, o yüzden bu tarz sorunları normal karşılıyoruz artık.

1 Beğeni