21/01/2021 Ankara İnternet Kesintisi

Düzeltilmiş başlık. Belirttiği tarih önümüzdeki aydı o yüzden söyledim.

Ben aya dikkat etmemişim hocam, doğru söylüyorsunuz.

sahada fiziksel sorun tespit edilmiştir diye mesaj gelip sonra müşteri kaynaklı diye tekrar mesaj geliyor sürekli bayadır bekliyorum hadi bakalım hangisi doğru aceba

bugün itibariyle turknette 3 yılı doldurmuş bulunuyorum 75 mb paketteyim.iyi veya kötü geçti direkten evegelen kablo ve iç tesisat cat6 ile 4 ay önce yenilendi ama heray enaz bir çağrı açıyorum 12 senelik ttnette toplam 3 çağrım yoktur son zamanlarda sürekli bir dns girdiğimde ‘’’ bir hata oluştu HttpDataSourceException’’ hatası alıyorum çağrı açıyorum modeme gelen hız 75 mb sorun yok deniyor ne olduda aynı dnsler son günlerde açmıyor o zaman engelleme var demektir en azından port değişikliği talebinde bulundum bakalım ne olacakyoksa 24 mb ttnete geçme talebinde bulunacağım 75 mb te 38-40 ping atarken 24 mb te 3 seen önce bile 25 mping civarıydı çözüm olacakmı bakalım

Ne mi oldu cevap basit sabit internet kullanıcıları artarken gerekli altyapı yatırımları olduğu yerde saydı. Örneğin 3 sene önce 100 abone bir mahallede varken şimdi 1000 abone aynı mahallede. Değişmeyen şey ise o mahallenin kabloları. Bunun tüm ülkenin internet omurgası için olduğunu düşünün…

2 Beğeni

Zaman zaman yeni kutular kuruldu ve onlara cat kablo yerine fiber hatlar çekildi fazlasıyla internet barındırıyorlar bana kalırsa bazı istisna yerler dışında sanmıyorum mahalleden 1000 kişi daha abonelik alsa hat bana mısın demez

Olay sadece kabloda değil bu kablonun diğer ucunun vardığı santraldeki ekipman yeterliliğide önemli

1 Beğeni