2 Aydır aktif olmayan GigaFiber kutusu

Oturduğum binaya yaklaşık 2 ay önce GigaFiber kutusu takıldı. Geçen ay kutu takıldığında ay sonu aktif olur dendi. Bu ay tekrar sorduğumda yine ay sonu dendi. Bu ay sonları yıl sonuna doğruna uzamasından korkuyorum. GigaFiberin gelmesini uzun zamandır bekliyorum ve kutu takıldığında çok sevinmiştim. Fakat bu şekilde olunca gerçekten bir hayal kırıklığı oluyor ister istemez. Bu kutunun aktif olması daha ne kadar sürecek bunu çok merak ediyorum.
İkamet ettiğim yer İstanbul Bahçelievler Fevziçakmak Mah.
Fotoğraf ters değil binama takılan kutu bu şekilde :sweat_smile:.

1 Beğeni

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde benim de tanıdığım var ve onunda aktifleşmedi 2 aydır.

1 Beğeni

Evet halen daha beklemedeyiz. Aktif olduğu anda GigaFiber’e anında geçiş yapacak taahhütü bitip yenilemeyen ve bu yüzden yüksek fiyat ödeyen bir kaç arkadaşım var ve onlar da benim gibi beklemekteler.

1 Beğeni

Bende adresime GigaFiber ilk duyurulduğundan beri bekliyorum. Sizin de umarım en kısa sürede aktifleşir :sweat_smile:.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, heyecanlı bir şekilde beklemekteyiz :grin:.

Niye bekliyorlar ki taahhütsüz fiyata yüksek ücret ödüyor iseler/iseniz TurkNet e abonelik başlatın. Giga aktif olunca geçişi yaparsınız

Yakın zamanda GigaFiber’in aktif olacağını duyuyunca beklemeye karar verdiler fakat böyle olunca da arada kaldılar.

keşke bizede gelse ama gelmiyor işte yapcak birşey yok dağlara gitmesi çok garip gigafiberin

Kutu geldi ise yolun sonuna çok bir şey kalmamış demektir. Cadde veya sokakta ki kablolama işlemleri bittiğinde sinyal gönderilir aktif edilir diye düşünüyorum. Umarım kısa sürede hizmeti kullanmaya başlarsınız

Kutu yaklaşık 2 ay önce geldi ve gördüğüm kadarıyla her yerde kablo var. Hala ne için bekliyoruz onu öğrenmek isterim. Sadece aktif olması kaldı anlayacağınız.

Kutu niye ters takılmış :joy: :rofl:

Binanın girişinde yer olmadığından yüksek bir yere takılmış. Muhtemelen kablo çok bükülmesin diye bu şekilde :laughing:.

Herhangi bir bilgilendirme olmayacak mı acaba?

Bende Fevzi çakmakta oturuyorum bizim sokağa sonlandırıcı takıldı iki yer kaldı ama hala aktif değil bazı sokaklardada dikkat edersen sonlandırıcı takıldı

1 Beğeni

Hiçbir gelişme yok ama ne hikmettir bilinmiyor sonlandırıcı normalde takıldığı zaman aktif oluyor diye biliyorum neden ayrı ayrı takılıyor onuda anlamadım bizim sokakta iki sonlandırıcı takıldı iki tane daha takılması lazım onlar bekliyorlar şuan

1 Beğeni

Şu bir belediyede milletin şikayetiyle 2 yıldır aktif olmayan gigafiberliler vardı sonunuz öyle olmaz umarım. Zafer mahallesinde arkadaşım çatır çatır kullanıyor ama

1 Beğeni

Evet, Zafer Mahallesi bir alt mahalle. Oraya geldiğinde o bölgede oturan arkadaşım için takip ediyordum ve bu tarz bir şey yaşanmadı. Sorunsuz bir şekilde işlemler tamamlandı. Fevzi Çakmak Mah. için neden böyle oluyor anlamış değilim.

@EFG @Baran Rica etsem bu konuya bir el atar mısınız? Lütfen, bir an önce GigaFiber kullanmak istiyoruz.

Bizim şansımıza heralde Buda Zafer mahallesi fazla beklemedi

1 Beğeni

Kesinlike. Keşke bir de ilgilenen yetkili olsa da bizi bilgilendirse.