1000mbps yarısını bile alamıyorum

Selam arkadaşlar dün TurkNet GigaFiber kuruldu. Modem olarak VMG8623-T50B verdiler. Kullanıyorum modemin arayüzünde değiştirebileceğim bir ayar var mı daha iyi olabilmesi için DNS, kanal vs.

Ve hız testi yaptığımda Normal olarak 60-70 arası dow up çıkıyor. 5G İle yaptığımda ise 293dow 487up görmüştüm şimdi o bile yarıya düştü. Neden hız alamıyorum hızın yarısını bile alamıyorum.

Kablolu test yapabilirmisiniz? 1gbps destekli ethernet kartı olmalı.

Elimde pc yok yapamıyorum maalesef forumda gezdim de bi yere takılmış yada kanal değiş gibi şeyler vardı tam bilmiyorum

Bu cihazın wifi performansı genel olarak öyle aldığın değerler normal

1, 6 ve 11. Kanalları deneyerek hız testleri yapın, hiçibiri yeterli olmazsa kanalların hepsini tek tek deneyin.

Firmware kablosuz güncellesem sıkıntı olur mu elimde pc yok deniyen var mı

Onu nerden yapacağım bilmiyorum arayüz karışık

Ben denemedim ve güncelleme sayfasında bile kabloyla yapın yazıyor ama bilemiyorum.

Kablosuz Ayarları diye bir bölüm olması lazım. Bu veya benzeri bir bölüm varsa oradan yapacaksınız.
Veya modem kullanma kılavuzundan ya da internetten de bakabilirsiniz.

Evet gördüm 1 den 9a kadar var öneriniz nedir veya çevremdeki modemler en çok hangi kanalı kullanıyor diye bi program sistem var mı modem de

Modemde yoktur bence ama Wireless Analyzer indirirseniz Play Store veya Microsoft Store’dan çevrenizdeki modemlerin kanallarını görebelirsiniz, bu uygulamalar kanal öneriyor ama benim tavsiyem en iyisini bulana kadar tek tek denemeniz.

Başka ince ufak ayarlar varmı peki bi diğer açtığım konumada gelir misin modem güvenlik

2 Beğeni

Gördüm o konuyu da ama pek bilgim yok güvenlik kısmında, sadece ssid ve şifremi değiştirdim diğerlerini varsayılan ayarlarda kullanıyorum.

@Eren bir bakar mısın müsait olunca.

İnşallah çözebiliriz ya

Kullandığın cihaz wifi 5 destekli ise öyle yüksek hızlar göremezsin eğer wifi 6 destekli bir cihaz ile 5Ghz bandından test yaparsan 860mbps’leri görebilirsin cihazının wifi sürümünü internette araştırıp kontrol et istersen

5g de (2gün önceki)

2.4g (şimdi yaptım)

Test etmek için hangi cihazi kullanıyorsun?

Kablosuz da aldığınız hızlar bana normal geldi çünkü WIFI 6 modemin de 1 gigabite yakın değerler alırsınız diye biliyorum. 1 gigabit lan kablosuyla Modemi kablolu takıp test yapmanızı tavsiye ederim.

2 Beğeni

Pocco x3 pro 5g
Samsung 10s 2.4g