1000mbps yarısını bile alamıyorum

@Baran yanlış bir şey dediysem düzeltebilirseniz teşekkür ederim, :slight_smile:

samsung cihazın 5ghz desteğine sahip değil poco ise wifi 5 e sahip wifi 5 ile görebileceğin max down 300den biraz fazladır bende gigabit internet kullanıyorum kendi wifi 5 destekli telefonumdan 300 teyzemin wifi 6 destekli iphone 11i ile ise 820 mbps hız gördüm sorun internetinde değil cihazında yani wifi 6 destekli herhangi bir cihaz veya gigabit destekli herhangi bir bilgisayar ile 750mbps üzeri hız alabilirsin

1 Beğeni

Yardımcı olabildiysim ne mutlu bana

1 Beğeni

İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com buradan test yapabilir misin ? Wifi 5 GHz modunda.

1 Beğeni

telefonun 1gbps hız destekliyor mu hocam bu önemli diye biliyorum ben kablolu yaparsanız gerçek hız kabloluda belli oluyor

1 Beğeni

En son yaptığım test 2.4g ile

Bir türlü kablolu ile deniyemiyorum bi o kötü işte yinede teşekkürler

Bu arada kablolu deneyeceğiniz zaman da gigabit ethernet portu ve cat6 kablo kullandığınızdan emin olun. Yoksa yine istediğiniz sonucu alamazsınız.

Modemin yanından çıkan kablo var elimde t50b

Genellikle üzerinde cat kaç olduğu yazar. Ona bir göz atın.

Ayrıca modeminizin kablosuzda destelediği hızlar şu şekilde

Bknz(VMG8623/VMG3625/EMG5523/EMG3525-T50B Series | Global | Zyxel)

Pocco x3 pro ile 5g de 300 aldım bunlar ne ile almış bu kadar hızı ayrıca x3 pro ile 2.4g denedim 100ü geçemedi çözemedim valla bu işi

Bunlar teorik hızlar hocam. Kesin sonuç kablolu bağlantıdır. Kablosuz bağlantıda kayıplar olabilir.

dediğim gibi kullandığın cihaz wifi 5 destekli telefon max 300 alıyor hocam wifi 6 destekli herhangi bir telefon ile test edersen (iphone 11 yada 12 gibi cihazlar) 860mbps gibi hızlar görebilirsin

Bu arkadaşa başka bir forumda yine bu başlıkla açtığı konuda gerekli yanıtı çok detaylı bir şekilde verdiğimi düşünüyorum. Zira kendisi de cihazlarının gerekli standartları karşılamadığından ötürü bu hızları alamadığını belirtti.

Bence bu konu yanıltıcı bir konu ve bu noktada kapatılırsa iyi olur diye düşünüyorum zira hızları alamadığının net bir kanıtı yok çünkü hem testler kablosuz, hadi WiFi 6 standardına sahip bir cihazdan kablosuz test yapsa neyse ama çok eski teknolojilere sahip cihazlarda da test yapıyor, 5 GHz test yapsa dahi alabileceği hız maksimum 300-500 Mbps olan cihazlarda testi gerçekleştiriyor.

Gigabit internetin hız testini doğru düzgün gerçekleştirebilmek için, elinizdeki donanımın da gerçekten orta/üst segment bir donanım (telefon, laptop, tablet) olması lazım ki burada hızların doğruluğunu tartışabilelim.

4 Beğeni

Değerler normal. Daha yüksek hızlara erişebilmek için Wifi6 destekli cihazlara ihtiyacınız var ya da kablolu olarak gigabit destekli bir bilgisayardan test yapmalısınız.

şu hızları alıpta daha 16 mb yi doğru alamayanlara gelip burda hava atmayın artık şu resimleride göstermeyin insan hasta oluyor

Hava atmak ile ne alakası var! Aldığı hizmeti maksimum seviyede kullanmak istiyor. ADSL kullanıcıları anlayamaz bunları.

tav kardeşim almışın 200 mbs yi hala daha ne kadar yuksek alırım dıyorsun bulmak bolandırmak bu olsagerek git desteğe yaz burda göz hakkı diye bırşey var

1 Beğeni

O zaman 200 mbps lik parası öder,1000 mbps paket alıyorsa,o kadar para veriyorsa elbette en azından 800-900 mbps görebilmeli destekleyen cihazlarda.Bu düşünceniz yüzünden daha çok şey kaybedersiniz.