100 Mbit Paket Kaldırıldı mı?

Hızımı geçici olarak 35 mbit’e düşürdüm. Geri yükseltmek için ilk önce 75 mbit’e güncelledim. 100 mbit’e geçmek istediğimi söylediğimde :
“Merhaba Hasan Bey, Ben Ayşe Ş. Talebinizi inceledim. kontrol ettiğimde mevcutta alabileceğiniz en yüksek hızı 75 Mbps’e Kadar olan paketi kullanmaktasınız. geçiş sağlayabileceğiniz bir üst paket bulunmamaktadır. farklı bir talebiniz var ise iletebilirsiniz.iyi günler dilerim.”
cevabını aldım.
Ekran görüntüsü :

Anlık olarak alabileceğim hız :

100Mbps paket kaldırılmadı ancak adreste alabileceğiniz max hız 75 olarak gözüküyorsa böyle bir cevap vermiş olabilirler. Tekrar kayıt açın.

Yukarıda modeme gelen max. hızın ekran görüntüsünü paylaştım. 150 mbit kapasite var.

1 Beğeni

Yukarıda TT üzerinde görülen en yüksek hızdan kastetmiştim.

TT kalsa 35 mbit hız almam gerek. 150 mbit hat kapasitesine onlar da şaşırıyor.

Ben de ilk abone olduğumda 75mbit maks hız diyordu. Abonelik başlayınca gördüm ki maks kapasite 120mbit görünüyor bende 100mbit talep ettim paket geçişim oldu. SNR 8 sabit maks 78mbit hız alabiliyorum sanırım bina içi kablolama falan etkiliyor hızı. SNR değeriniz düşük olduğu için tanımlamıyor olabilirler.

100 mbit hızı kullanıyordum zaten. 3 gün önce yüksek pingden dolayı hattı ADSL yaptım. VDSL geri dönüş yaptığımda 75 mbit üst paket dediler. Sistemdeki alabileceğim en yüksek hız 96 mbit.

Hat zayıflaması 6.7 db ise 100 mbps Zor gibi. Ya zayıflama değeri hatalı yada maksimum hızı hatalı gösteriyor Modem

Max kapasite den daha önemli olan bişey varki hizmet verilebilirlik. Altyapı sorgulamada max kaç mbit alabilirsiniz yazıyor

Bir diğer etken santral yoğunluğu. Telekom her aboneye alabileceği en yüksek hızı verirse bu bant genişliğini daraltır ve o santraldeki tüm abonelerde gecikme sorunları yaşanmaya başlar bu yüzden bakır altyapıda tam kapasite vermeyebilir her bölgede. Fiberde tam kapasite alımında bi daralma yaşanmaz.

Önceki bağlantı istatistikleri bu :slight_smile:
Şunu da eklemem lazım ; Mahallede kablolu internet kullanan nadir kişilerdenim. Saha dolabına bağlı 5 kişi var. Diğerleri airfiber kullanıyor.

Hız artmasa bile ping değerleri insancıl düzeye inerse ona bile razıyım. Online derslerde karşıdakinin ne dediğini anlamak imkansız hale geliyor.

TurkNet parayi alirken 95 tl + telefon varsa 3 tl ile beraber 98 tl almasini iyi biliyor ama hizmete geldimi 3 maymunu oynuyor benim hattimda ayni 100 mbit rahat destekliyor ama dslam kilidi ile 79 mbitte sabitlediler tek umudum mahelleye dosenen fiberin devreye girmesi 100 mbit 85 tl

Bunun TurkNet ile ne alakası var anlamadım?

2 Beğeni

Yapada olanlara 100 mbit vdsl veriyor bizlerden 10 tl daha ucuza peki bize 75 mbiti nicin yalin 95 tl telefon hattiyla 98 tl veriyor ve hatti 100 mbit destekleyenede 75 mbitle sinirlandiriyor bunun turktelekomlami alakasi var o zaman

Evet maliyet farkı var arada ne yazıkki.

1 Beğeni

Başka kiminle alakası olacak. Portlar telekomun altyapı telekomun. Yapa da portlar TurkNet in cihaz da TurkNet in :wink:

1 Beğeni

Aynı problem bende de var ve benim destek taleplerime cevap dahi gelmiyor…

O değil de o internet hızı ne maşallah Fiberlerden iyi nerdeyse :smiley: İstersen seninle paketleri değiştirelim Benim ki 100mbps’e kadar ama 80 civarı kullanabiliyorum :smiley:

Neyse konuya dönecek olursak eski evime maksimum 71mbps alırsınız dediler ama 100mbps kullanıyordum ve hattın da maksimumu 130-135mbps destekliyor görünüyordu. Şuan ki adresimde maksimum 85mbps alırsınız dediler ne yazık ki bu sefer dedikleri doğru çıktı :smiley: Modemde maksimum hız 85-87mbps arası değişiyor.

1 Beğeni

Hayırlı günler arkadaşlar.

Beni TurkNet e karşı muhalefet görebilirsiniz aslında ben bütün firmalara muhalefetim. Nedeni ise bizlerin istediklerimize göre değil kendi cıkarlarına göre davranmaları.

Şimdi bu ne diyor diyebilirsiniz :slight_smile: size kendim den örnek vermek istiyorum.

Kendi dairemin desteklediği mbps

Aldığım hız

Peki bu süreci nasıl geçirdim bir bakmanızı rica edicem.

İlk önce destek kaydı actım ve ne kadar hız alacağımı sordum aldığım cevap 90 mbps oldu

Tamam dedik yapalım o zaman dedik verdikleri cevaba bakarmısın?

80 mbps demesine bakmayın 76.99 mbps di eeee nerde 90 mbps burda bir cekiliş ki yokmu 13 mbps kaybım var azmı?

Her neyse sonra şikayet ettim yüzsüzlük ettik zorla 88 mbps aldık…

Demek istediğim şey buydu işde üstüne düşmezsen onların çıkarı neyse o şekilde sana hizmet sunuyorlar.

Bu yüzden TurkNet e ve diğer telekom firmalarına muhalefetim.