01.04.2021 tarihinden itibaren CRC hataları alan var mı?

hocam siz snr limitlemesi yapıyor musunuz?

Türk Telekom tarafı sorun çıkarıyor büyük ihtimal. TT iletiyor ama çözüm yok. Firma değişikliği yapıp deneyeceğim.

Yaptık, kaldırdık, hız profili düşürttük felan. aklınıza gelebilecek her ihtimali denediğimizden emin olabilirsin.

Çözüm yok…

TT ile muhattap oldum. Biz şuan müdahale edemiyoruz. Bizim abonemiz olsanız modeme kadar erişim sağlarız. Çözülmeyecek sorun değil dedi. Ama fiyatları çok uçuk be.

Güncelleme: Halen sorun devam ediyor.

Hangi sürüm bu arayüzü farklıymış ?

Sürümden değil, Chrome eklentisi…

2 Beğeni

Teşekkürler denedim güvenli mi acaba bu eklenti çok güzel yapmışlar :slight_smile:

Valla çıktığı zamandan beri kullanıyorum… Bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar…

Yapan kişi Rus bir arkadaş

1 Beğeni

Bende son 24 - 30 saattir çok fazla (100k - 1m) crc / fec almıyorum.

23.06.2021 de gece 02 - 06 arası TurkNet Online İşlem Merkezi de planlı kesinti bildirimi vardı, onla alakası var mı bu düzelmenin bilmiyorum.

Ama bakalım tamamen düzeldi mi…

@abrahamlncln de sorun devam ediyor idi…

bende 1 günde 100’ü geçince sıkıntımı var acaba diyorum :slight_smile:

Benim 1 gün de 60-80 CRC’leri alıyordum, özlendi. :pleading_face: Hattım 1-2gün de bir CRC atağı 2k-4k gibi rakamlara ulaşıyor ama anlık hissetmiyorum bile fakat, görünüş olarak pekte içimi ısıttığı söylenemez. :slight_smile:

Benim halen milyonlarca crc veriyor. En son benim düzelir zaten doğuda yaşamak sıkıntılı bir süreç.

Bugün 37mb düştü paketim baktım max kapasite 83mb olmuş Temsilciye " 50mb paketim düşürüldüğünü ve hattımın 75mb kaldırdığını ve 75lik pakete geçmeyi talep ettim. Sonra değerler bu şekil de oldu.

Şuan böyle 2 saatte 39 CRC ve ilk defa 69/70mb bandına yaklaşmıştım ve INP katsayıları da artış göstermişti 50mb üstü hızlar da modemi kapatıp açtım sanırım DSLAM izin vermiyor ya da SNR ayarını düşürüp erişebilirim tekrar fakat, CRC artışı sıklaşıyor yüksek hızlar da doğal olarak. Neyse, pek kurcalamıyım. :upside_down_face:

Sizin durumunuz yine iyi hocam. Benim değerlerim gayet iyi olmasına rağmen hem dalgalanıyor hem crc üretiyor.

Normal de CRC günlük 10000 üstü ve ani patlamalar ile 300000-500000’e kadar çıkmaktaydı Asus arayüzünden bir kaç değişiklik yaptım, bunun önüne geçtim. Bu Telekom, DSLAM ile oynamayı çok seviyor, önce CRC sonrasın da mevcut hızımın düşürülmesi, bakalım sıra da ne var? :thinking:

Ben Eylülden beri uğraşıyorum nasıl olacak :smiley: Bu sorunlar vdsl hatlarda görülüyor, sanırım bu santraller/dalaplar pandemi öncesi ve sürecinde değişilen santraller/dolaplar. Ben artık sürekli ekip gelsin, modemi servise yollayın, TT’nin “Müşteri sorumluluğunda arıza.” olaylarından bıktım. BTK şikayet açtım ordan birşey çıkarmı bilmem.

Modem değiştirdim. İç hat zaten sıkıntısız. Eylül den beri uğraşıyorsanız sizin sorununuz farklı. Bizim ana sebebimiz konu sahibi ile aynı tarihte bu sorunun başlamış olması.

İkimizde 7353 dslam bulunuyor. Benim sorunum halen devam ediyor.

Paketi yükselttiğim’den beri bende hatti zorluyorum bı sıkıntı çıkarmıyor şimdilik bakalım