Zyxel vmg8623-t50b yardım

Arkadaşlar yazlık için 2.el turknetin modeminden aldım. Global sürüm mü daha iyidir TurkNet sürümümü mü. Çok farkeder mi stabil çalışsın wifi çekimi iyi olsun yeter annem kullanıcak çünki. Bir de yapılması gereken özel ayarlar var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Global sürümü kullanmadım ancak firmware sürümü eski sanırım. Bu model aslında TurkNet 'e özel satılıyor ve yeni firmwarelerde zaman zaman ekleniyor. Bildiğim kadarıyla durum bu şekilde. Haziranda üst sürüm gelecek bu modeme ancak globale gelecek mi nereden erişebiliriz bir bilgim yok

Globale çevirmeye gerek yok o zaman bu şekilde kullanayım

Bu model bir kaç ülkedede var. Türkiyede bu model satışa olmadığı için yazılım sadece TurkNet. Globalda ilk dsl sonra wifi bağlanıyor. TurkNet yazılımında ilk wifi sonra dsl bağlanıyor. Globalda açılma hızı bir tık daha iyi. Bazı cihazlarda olan wifi kopma sorunu Globalda az yaşadım. Vmg3625-t50a ile aynı yazılımı kullanıyor. Onu yükleyenlerde var.

Bu global sürümü nerden bulabilirim bir de nasık yükşicem acaba

TurkNet sürümünü kullanın derim. Ben bir sorun yaşamıyorum. 5ghz uyumlu cihazınız yoksa 5ghz modunu kapatabilirsin bunun dışında yapılacak ekstra bir ayar yok

aksine tüm cihazlarım 5ghz sırf onun için aldım bu modemi zaten.

Öyle ise 2.4 GHz ile 5 GHz ağ adını farklı yapın. Ve 5 GHz adını kısa tutun. Benim 5ghz ağ ismim 5g

teşekkür ederim cevaplar için

1 Beğeni