Zyxel VMG8623-T50B / VMG3625-T50B Wifi Çekim Gücü Arttırma

Modem arayüzüne giriş yapıyoruz ardından bakım kısmından yedekle ve geri yükle menüsünü seçip konfigürasyonu yedekleme tuşuna basıyoruz.

Ardından indirdiğimiz dosyayı kopyalayıp farklı bir isimle kaydediyoruz. İlk indirdiğimiz dosyayı saklamanızı tavsiye ederim.

image

Farklı isimle kaydettiğimiz dosyaya sağ tıklayıp herhangi bir not defteri uygulamasıyla açıyoruz ardından ctrl+f kombinasyonunu kullandıktan sonra arama kısmına 2.4GHz yazıyoruz ve işaretlediğim kısımlardaki ülke kodu ve yanındaki sayıları BO ve 1 olarak değiştiriyoruz ve değiştirdikten sonra aynısını biraz daha aşağıda olan 5GHz için de uyguluyoruz.

image

image

Bunları değiştirdikten sonra dosyayı kaydediyoruz ve ilk başta modem arayüzünden girdiğimiz menüden konfigürasyonu geri yükle kısmına gelip kaydettiğimiz dosyayı seçtikten sonra karşıya yükle butonuna basıyoruz ve modemin yeniden başlamasını bekliyoruz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra wifi çekim gücünüz az da olsa artacaktır.

2 Beğeni

bu işlem tam olarak ne yapıyor?

5ghz’de dfs yi kapatabilir miyiz acaba benzer yolla.

Ülke kodunu değiştirerek sinyal gücünü arttırıyor diye biliyorum. DFS kapatılmaz ama büyük ihtimalle.

Ülke kodu değiştirermek bazen çok işe yarıyor. 2 km uzakta karşılıklı 5ghz çalışan ubiquiti cihazım vardı. 2 kmde bina vs etkeninden %30 gibi bir sinayl seviyesiyle çekiyordu. Ülkeyi Amerikaya getirdiğimde %78 gibi bir sinyal alabilmiştim. Hızım ve interneim sabil olmuştu.

1 Beğeni

BO hangi ülkenin kodu?

burada bulamadım.

Tam olarak emin değilim ancak Bolivya olduğunu düşünüyorum bu yöntemi DonanımHaber de bir yorumda görmüştüm ve denediğimde işe yaramıştı