ZyXEL VMG8623-T50B Stability Adjustment ayarı var mı?

Anladım, teşekkürler cevaplar icin. Şimdilik modem alma şansım yok, ne yapacaz bakalım…

Vala daha bir hafta olmadi zyxel 3312 b10 a v2 vardi bi sıkıntısı da yoktu 50 tl ye sanmıştım bilsem size gönderirdim. (Karsi ödemeli tabi :slight_smile:

1 Beğeni

Satürasyon sorunu bu haftasonu çözeceklerini söylediler.

Sağol yine de, düşünmen yeter :slight_smile:

Satürasyon sorunun benim sorunumu çözeceğinden pek emin değilim, ama umarım yardımcı olur :confused:

Hocam sorununuz modemden kaynaklanıyor bende aynı sorunu haftalarca cektim. Modem sürekli crc hataları üreterek modemi belli bir zaman sonra kilitliyor. Bu sebeple modemi değiştirmenizi öneririm. Ben wd9970 bir modem alarak problemi çözdüm. vmg8623 modemi köprü moduna alarak wifi dağıtıcı olarak kullanıyorum . Bağlantıyı bu şekilde kurduktan sonra hiç internet te kesinti olmadı hız olarak yoğunluğa bağlı olarak değişiyor ama genelde 20 üzeri 35 mps pakette

Eğer bir modem sürekli crc üretiyor ise sebebi modem değil hattınızdır.

Hattım olabilir. Ama tp link bunu dengeliyor ve internetimi hiç kesmiyor ve hiç reset atmak durumunda kalmıyorum. Sorunum çözüldü modem değiştirerek

1 Beğeni

Hattınızda ciddi bir zayıflama söz konusu eğer modem değerleri doğru veriyor ise sağlıklı alabileceğiniz hız 30mbps civarı. Bu arada Upload tarafında ki zayıflama da aşırı yüksek. İç tesisat probleminiz olabilir. Yeni cihazların bazı modülleri eski cihazlara göre daha hassas crc nin artmasının nedeni bu olabilir. Veya eski cihazların dsl rölelerinin daha kaliteli olması. Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın.

Hocam iç tesisatın çözümü evi bildiğin kırıp dökmek mi?

Bu cihazın yazılımsal bir sıkıntısının buna yol açması mümkün mü?

Hattımda zayıflama olduğunu nasıl anlayabilirim?

Hocam imkanınız varsa bina girişi ankastreden modeme kadar tek bir kablo çekin

İç tesisat için kırıp dökmeye gerek yok, yeni kablo çekip köşelerden geçirebilirsiniz :))
Modem üreticisinin sitesine baktınız mı belki bir yazılım güncellemesi falan vardır?

1 Beğeni

Eski kabloyu çıkarıp eksik yeni kaliteli bir kablo çekmek demektir. Kırıp dökmeye gerek yoktur.

Ben şu an kullanıyorum bir sıkıntısını göremedim yaklaşık 22 saattir açık. İlerleyen günlerde olur mu bilmiyorum.

Bina girişinde ankastrede ölçüm yapacaksınız bu değerler ile daire içinde ki değerleri karşılaştıracaksınız. Böylelikle zayıflamanın tesisattan mı yoksa santrale olan mesafenizden mi kaynaklandığını görebileceksiniz.

Herhalde bu ölcümü yapacaklar TT ekipleri vs. değil mi?

Bir elektrikçiden destek alabilirsiniz. Veya imkanınız var ve biraz bilginiz varsa modeminizi bina girişinde bağlayıp kendiniz değerleri kontrol edebilirsiniz.

Anladım, teşekkürler.

1 Beğeni

Dsl özelliklerinde phry ABD/ds yi kapat birde dsl modülasyon nunda sacece VDSL ve adsl+ açık kalsın gerisini kapat VDSL profilini elleme birde öyle denesene crc hatası alacakmısın kontrol et

Eğer devam ederse extra olarak sra ve bit takasınıda kapat