Zyxel VMG8623 T50B SNR Problemi

Modemi putty ile mini düzeltmeler yapmak istediğimde KODLAR YOK.
Ve şöyle komik bir durum var ETH üzerinden bağlı olan internetim 60MBPS Hızları çok rahat veya üstünü görebiliyor iken SNR değiştiğinde fakat 50 ye kilitlenmiş durumdayım
Demek istediğim daha düşük ping süreleri almak için lütfen birisi mtk chipsetli şu modemin komutlarını veya BİLEN BİRİSİ VAR İSE yardımcı olabilirse teşekkürler.
3 Haftadır kafaları yiyeceğim sıfırdan kablo çektim modem ile laptop arasındaki Ugreen CAT7 kabloya geçirdim Bütün ayarlarını yaptım supervisor ile gereksiz şeyleri kapattım. (ping veya başka bir şeye sebep verebilecek protokoller…)

Şu Şekildeki hat değerlerim var : TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 58878 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8192 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 202
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :1 day, 8:42, 1 secs
DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 15.5 dB
output power upstream: 8.1 dbm
attenuation downstream: 6.4 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 25.4 dB
output power downstream: 13.6 dbm
attenuation upstream: 0.1 dB

Ha eklemek isterim bu internet İLE yinede :smiley: Geforce now oynayamıyorum çıldırıcam
Arkadaş italya serverine bağlanıyordum vpn ile türkiye içindeki serverden daha kararlı bir bağlantı kuruyordum yine şimdi onu da yapamıyorum ping yüzünden hele lol tr serverine bağlanırken GFN 50MS ile bağlanıp üzerine bana görüntü 40MS gecikmeyle geliyor, şaka gibi.

Ping değerleriniz türknetten ötürü genel olarak. Ama modem iyi bir modem de değil. Hem donanımsal eksikliği var hem yazılımsal.

Donanımsal eksiklik ne mesela @STORM

Öncelikle Sürekli modem değiştir yapmamak adına en azından 5Ghz bandının Bağlantı hızı 1Gbit olmalı en az.

Cihazlar 866 mbps zor destekliyor ama modemlerde 1gbps üzeri destekleyen modeller var oralara yönelebilirsin. Ama bu fiyata bekleme yani ikinci el zor bulursun o tarz modemleri. Birde genel kullanıcıya hitap eden modemler olarak zaten fazla özelliği bulunuyor. Baktığın zaman wifi 4 bile fazlasıyla bir kullanıcının isini görebilirken 2. Nesil wifi 5 bandı var

Orası öyle haklısın. Ama genel kullanıcılar için de snr değerinin de arayüzden rahatlıkla değiştirilebilir olması lazım. Onu da göremedim mesela. Benim paylaştığım konuya baktın mı. Ortalığı bulandıracam az kaldı.

Olsa güzel olurdu ama gerekli değil yinede. Tatmin olmayışımız tetikliyor bu konuda yoksa isterdim ufak bi ayar çekip 100 mbps kullanmak ama 90 ile 100 arası ne kaybediyorum ki olsa kazanayım

Öyle bişey ki 2,5 hafta önce 1440 p video izlerken şimdi 1080 p videoda donma yapıyor.
Kalkıpta şimdi bu modemi hangi sebepten alayım mesela.
Bende TP link vr 300 var onunda snr ayarı yok. Ama ay sonuna alacağım bir modem bakalım.

Siz modemi çok kurcalamış olmayın durup dururken modemde bir sıkıntı olması zor yani güncelleme ya da önemli bir ayara el uzatmış olabilir misiniz