ZyXEL VMG8623-T50B Sık Sık Kopma Sorunu

Merhaba iyi akşamalar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama artık kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin. Eski modemimden kaynaklı yavaşlamalar ve kopmalar yüzünden bu modemi aldım. Hızdan yana bir sıkıntım yok ama 10 sn de bir modemden atıyor sürekli. Wi fi isimlerini de değiştirdim ama hiç bir işe yaramadı. Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı acaba ? Ayrıca ethernet kablosu ile denediğimde “Ethernet” geçerli bir IP yapılanmasına sahip değil diyor

Merhaba, cihazı resmi olan son sürüme güncellediniz mi?

Geçerli Firmware Versiyonu: V5.50(ABPM.5)F1 diye görünüyor

Peki, zaten güncel versiyondasınız. Cihazı sıfırlayıp yeniden kurmayı denediniz mi?

Denedim ama hiç bir fark yok malesef

Hangi kanalı kullanıyorsunuz 2.4GHz, 5GHz?

2.4GHz kanalını kullanıyorum artık buraya cevap verebilmek için eski modemi takma duruma geldim :smiley:

Selam, Timurrhann hoş geldin!
BKZ:“‘Ethernet Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil’ Çözüm - Webtekno

Son sürümün bir alt sürümünü yükler misin?

1 Beğeni

Çok araştırdım başka sürüm bulamamıştım. Hepsini deneyecektim. Test için

Bunların çoğunu denedim ama olmadı malesef, bir alt sürümünü nereden bulabilirim ? Araştırdım ama bulamadım

Net bir bilgim yok ama kullanıcılar son 2 sürüm de bu tarz Wi-Fi sorunları çözülmüş. @Sadettin42 ve @BLackOwL veya bilgisi olan arkadaşlar ilgilenecektir.
Durum düzelmezse modemi garantiye yollamanız gerekebilir…

Teşekkür ederim ilginiz için

1 Beğeni

Bunun çözümü olarak pc de ağ bağlantısı sorun giderici bu hatayı çözüyor. Bu sıkıntı sanıyorsam ipv4 ve ipv6 nın birlikte düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor.

Wifi konusunda ilk yazılımlarda sıkıntı vardı ancak son yazılımlarda çözüldü. Wifi ismini sadece Türkçe’de olan harfleri kullanmadan ve boşluksuz olacak şekilde yapın, Türkçe harfler bazen sıkıntı yaratabiliyor.

Bir alt sürüm değilde birkaç önceki sürüm bu linkte var, link ftp linki olduğu için bilgisayarda klasörlerin adres satırına yazarak girebilirsiniz.
ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/

Sürüm düşürdüm ama bu sefer komple gitti reset atmamın da bir faydası olmuyor malesef bağlanamıyorum modeme “Bu ağa bağlanılamıyor” hatası alıyorum

1 Beğeni

3625 in son sürümü indir kur. Enazından bağlantın gelir. Modeme tekrardan kurmuştum indirim belki değişik birşey olur diye ipv6 denemesi yapıyordum. Gelmedi enazından doğru dürüst çalıştırıyor

Modeme bağlanamıyorum bir türlü nasıl yükleyebilirim son sürümü ? Şunu da halledeyim geri göndericem modemi daha uğraşmak istemiyorum :smiley:

1 Beğeni

Basılı tut bi süre bırakınca ışıklar sönecek.
Wifiler yanmıyorsa üstünde tuşu var basılı tut

Wi-fi gelene kadar wi-fi düğmesine basmayı dene

Yok 2 kere reset attım düzelmiyor modeme bağlanamıyorum ışıkları da tam yanıyor ama şifreyi kabul etmiyor bir türlü eski sürümü yükledikten sonra oldu ben bunu nasıl düzelticem

1 Beğeni

Arkasindaki şifreyi kabul etmiyor mu.

Geçmiş olsun eski sürümde format atınca şifreyi kabul etmiyor servise vermeniz lazım