ZyXEL VMG8623-T50b OpenWrt

Merhaba VMG8623-T50b model turknetin verdiği modemim var OpenWrt yüklemek istiyorum üstündeki donanıma göre yazılımı yeterli bulmuyorum asus da download master gibi openwrt de torrent client ve adblock kurmak istiyorum daha önce bunu yapan yükleyen oldu mu openwrt sitesinde marka model sayfasında “NOT SUPPORTED YET” yok diyor ama baska bir türk forumda sanırım birisi yüklemiş yasak olabilir diye link vermedim şu ifadeyi kullanmış “Konu çözüldü Ubuntu’dan tgz dosyası yükleniyormuş” yardım ve fikirlerinizi bekliyorum iyi forumlar

Merhaba @grkem48 openwrt yüklenebiliyordu bir süre sonra çok sorun yarattığı için desteği kesildi benim deneyimlerimde gördüğüm bağlantıda çok kopma ve sorun çıkarıyordu.

Donanım çok iyi ama yazılım çok sorunlu. Acaba donanımsal sorunlar var? Son yazılımı yükledim. Mesh düzgün çalışmıyor. Access point olarakta bir kopuyor bir bağlanıyor. Sorunun kaynağını bulamadım.

1 Beğeni

Altyapı dsl mi fiber mi? DSL ise eğer kurabilseniz bile DSL kısmı açık kaynak değil diye biliyorum.

dsl hocam 2-3 gündür araştırıyorum artık pes ettim sanırım :slight_smile:

anladım hocam cevabınız için teşekkürler

benim olay şöyle openwrt sitede açık kaynak kodu nu paylaşmış bende onu firmware zannedip yüklemeyi denemiştim modem kabul etmemişti sonra araştırınca linux da yapabileceğim yazıyordu ama olmadı yani o firmware yi yüklemeyi denemeyin

moderatörler yazıyı değişmiş o forumdaki kişi benim