Zyxel VMG8623-T50B ne zaman stoklara gelir altarnatif modem önerileri

merhaba uzun zamandır TurkNet kullanıcısıyız alt yapımız ilk zamanda vdsl destek vermiyordu adsl hizmet sunuldu ve bir modem verildi şu anda alt yapımız 75mbps kadar vdsl hizmeti verilmekte modemi deyiştirmemiz gerekiyormuş hızı almak için TurkNet üzerinden bu modemi alıcağız ama bir türlü stoklara girmiyor bir bilgisi olan yardımcı olucak varmı ? bu modem haricinde önerisi olan varmı ?

arkadaşa katılıyorum. O Zyxel modemden uzak durun. İyi ki stoklarda yok :slight_smile: Modemin yazılımsal sorunları var. TurkNet ile bu durum daha da baş belası oluyor. Keenetic bu işte özelleştirilebilir olması açısından en iyi modemdir. Fakat fiyat ve nakit konusu söz konusu ise ikinci el vdsl destekli ve özellikle 5g’si olan AC destekli bir modem alabilirsiniz. Bunlarda da marka ve kullanım kolaylığı olarak TP-Link halay başıdır. Bütçenize göre olanı tercih edebilirsiniz. Tek kriter internet servis sağlayıcılarının modemi olmasın. Üzerinde TT, Dsmart vs yazmayan serilere odaklanın.

tp link archer vr300 güzel modem

Berbat bir seri tp link in. Bende de var aynısı şuan kullanıyorum hiçbir faydalı özelliği yok. Çekiş gücü vs. iyi ama ince ayarlar mevcut değil

Asus un ac51 modelini tavsiye ederim.

hocam ben zyxel modemi 1 yıla yakındır kullanıyorum herkes problem yaşamış bende sıfır sıkıntı ilk firmware sıkıntılıydı forumda güncelleme geldiğini gördüm yükledim problemsiz kullanıyorum.

ilk stoktan sonraki 2-3 firmware güncellemesini test etmiştim sorun devam ediyordu. Ki aslında ilk mesajda belirtmeyi unutmuşum 10 kişiden 3-4 kişi diğerlerinde sorun var. Sen şanslı kısımdaymışsın. Ya da en son çıkan güncelleme vs oldu sorunlar ortadan kalktı. Çünkü donanım olarak gerçekten iyi modem. Yazılım eksikliği fazlaydı.

ac51 sakın almayın.60-70 tl fazla verip keenetic extra dsl alın arada 10 kat fark var hem yazılım hem donanım olarak.vdsl için gözünüz kapalı keenetic extra dsl alın.

1 Beğeni

Neye göre sakın almayın dediğinizi açar mısınız?
Çıtayı yükseltecek olursan Asus un ac56u modeli var. Keenetic modem den 1 tık üstün. Verdiğin vereceğin örneklere 100 lerce sağlam firmanın sağlam ürününü veririm. Pratikte siz sadece 700 mbps 1000 mbps olayına takılıyorsunuz. Bu şekilde işler yürümez. Bir ürünü alırken önce testleri varsa bakacaksınız ardından o testlerde sizin işinize yarayacak bir şey var mı ona bakacaksınız. Kalkıpta 1gb bağlantınız yoksa kablosuzdan 1gb bağlantı sağlayan bir modem almaya gerek yok. Eğer normal ev kullanıcısı iseniz nas bağlamazsınız usb bağlasanız bile suyunu çıkaracak bir şey beklerseniz zaten bu modemler de yetmez. Umarım anlatabildim.

Ben ve bir arkadaşımda sorunsuz kullanıyoruz. Zyxel in yazılımsal olarak eksiklikleri var ancak 2. Nesil 5ghz bandı kullanılıyor bu modemde. keneetic kullanışlı ve bir çok özellik sunsa da işime yaramayacaksa o fiyata daha düşük özellikte bir modemi almayı düşünmem

1 Beğeni

Ah keşke birde snr ayarı olsa :slight_smile:

1 Beğeni

keşke yaa yazılım güncellemesi ile getirirler belki.

1 Beğeni

Çok zor pek sanmam ama hayırlısı bakalım

1 Beğeni

sayilara takilmiyorum.2 cihazida 1 hafta kullandim.gerek wireless gerek dsl performansi keenetic cok daha iyi

aradaki 70-80 tl farki goz onune aldim.ac51 bazi dslamlerde bazi bolgelerde feci derecede CRC uretiyor.cozulemdi bi turlu.70-80 tl farkin icinde 2x2 2.4 ve 2x2 5ghz anten,amplifier,router repeater vs modlarda calismasi,mobil uygulamasi,torrent destegi,opkg destegi ,yazilim destegi,usb girisi,mesh ozelligi ve stabilligi var.daha sayamadigim kadar k modul kurulmasi,cihaz ve trafik yonetimi.fast transition ve band steering var kopmasiz gecis yapiyorum 2.4 ve 5ghz arasinda.asus ac51 suanda parasina kesinlikle degmeyecek bi urun

iki cihazida kullandim.keenetic extra dsl ile kesinlikle karsilastiramassiniz ac51 modelini.ki ac51 keenetic gibi yeni cikan bir model olmamasina ragmen hala 430-450 bandinda

Bir ürünün fiyatı neden emsal zamanlarda üretineln ürünler kadar düşmez? Bunun cevabını bulduktan sonra kendi yaşadığınız darboğazında çözümünü bulursunuz.

vr 900 ün antenlerini değiştirirsen güzel bir modem olur. Yoksa sağladığı hız kapasitesinin çok etkisini göremezsin ve antenler 5ghz bandında yalnızca 3dbi. Belirtmekte fayda var.

1 Beğeni

A56U Broadcom hype’ı yemiş bir modem olduğu ve de arkasında ASUS gibi büyük bir marka olduğundan halen daha pahalı ve yıldızı sönmemiş bir ürün. Mediatek işlemcilerin maaliyetlerini ve Keenetic gibi nispeten yeni bir firmayla karşılaştırması uygun değildir ancak fiyat, cihazın mükemmel ya da keeneticten üstün olduğunu da göstermez. Benim önerim keenetic’ten yanadır. Asus modemlerde sıkıntı yaşayan zibilyon tane kullanıcı var. DDWRT forum ya da donanımhaberden sorunlara bakarak tercih yapılabilir gayet tabi

Keenetic Extra dsl gelirse stoklara çok mutlu olurum, birde faturaya taksitle verilirse çok güzel olur . @EFG @Ugur.Aydogan