ZyXEL VMG8623-T50B modem 5060 port yönlendirmiyor

merhaba arkadaşlar . ip santarali TurkNet vdsl hattına taşıdık.statk İP aldık . 5060 portunu yönlendirmemiz gerekli fakat yönlendirme çalışmıyor. modemde olmuş gibi görünüyor fakat yazılımda çalışmıyor. yanında bir çok port yönlendirdik. onlarda problem yok. sadece 5060 portunda problem var. böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu acaba. bu portu kapatmış olabilirmi TurkNet

Zyxel VMG8623-T50B Root ve Supervisor Şifresi Öğrenme - Modem - Destek - TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş.

Buradaki konumdan supervisor şifresini bulmaya çalışın yapamazsanız bana yazın

VoIP kısmındaki sip kısmı sanırım 5060 portunu kullanıyor onu devre dışı bırakmanız gerekebilir, devre dışı bırakmak için de supervisor kullanıcısı olarak giriş yapmanız gerekiyor

teşekkürler cevap için. Çok uzun bir işlem gibi görünüyor. Her modelde standart değilmidir acaba bu şifre. denesek.Sorun kesinlikle bundan kaynaklanıyor.

Her modem için aynı değil maalesef. Siz bana aeskey iv ve content yerini iletebilirseniz ben sizin için şifreyi bulabilirim

uzak bağlantı verebiliriz size. skype adım abnet-mustafa. ilgilenmek isterseniz.

KNA0Laqa6fMf4XM7trhoB4MMqlQ6eSofIJpRMyVZln8= aesky bu

Buradaki işlemi yaparak root şifresini bulmuştum ben; diğer işlem hem daha zahmetli hem de işe yaramamıştı.

Öncelikle ln -s /data/zcfg_config.json config.wav şeklinde bir kısayol oluşturuyoruz. Bu kısayol modemin config dosyasına gotürüyor bizi. Ardından bu kısayolu alıp bir flash belleğe atıyoruz ve belleği modeme takıyoruz. Sonrasında modemin Media Server özelliğini açıp android bir cihaz üzerinden BubbleUPnP isimli uygulama ile modeme bağlandığımızda config.wav dosyasını indirebiliriz. Bu dosya içerisinde root ve supervisor şifreleri encrypted olarak mevcut. Şifreleri çözümlemek için önce modemin arayüzünden backup alıyoruz sonra aldığımız backup içerisinde DynamicDNS kısmını şöyle değiştiriyoruz:

"DynamicDNS":{
      "Enable":true,
      "ServiceProvider":"userdefined",
      "DDNSType":"",
      "HostName":"foobar",
      "UserName":"foobar",
      "Password":"_encrypt_EilEEm+PPn+b1XhqTC7W3A==", // ~~ BURAYA ŞİFRE GELİYOR ~~
      "IPAddressPolicy":0,
      "UserIPAddress":"0.0.0.0",
      "Wildcard":false,
      "Offline":false,
      "Interface":"",
      "UpdateURL":"foobar",
      "ConnectionType":"HTTP"
    },

Düzenlediğimiz backupı modeme attıktan sonra arayüzden DynamicDNS kısmındaki şifreyi göstererek root şifresini elde edebiliriz.

1 Beğeni

TurkNet 'i aradık zyxel e yönlendirdi. onları aradık biz böyle bir işlem yaptıramıyoruz dediler. TurkNet 'e topu atıyor. bu nedir böyle. nasıl çözeceğiz sorunu

Global yazılımı deneyebilirsiniz belki arkadaşın göstediği menü onda aktiftir. <Download>

Modem türknetten alınm ise supervisor şifresi TurkNet 'te mevcut vermeleri lazım bana vermişlerdi siz arıza kaydı olarak yazın eğer yine olumsuz cevap alırsanız @Schwi arkadaşın gönderdiği makaleden bulabilirsiniz.Zyxel bu şifreyi kesinlikle vermiyor.

bu yazılımı kabul etmedi yüklemedi.

çağrı açtık dönüş olmadı . @schwi arkadaş uzaktan bağlanıp kontrol etti şifreleri göstermedi o yöntem. çözüm bulamadık

Yükleyebilmek için telnet veya ssh ile bağlanıp gerekli kontrolleri kapatmanız gerekiyor. Kontrol ettim bu yazılımda gösterilen ekran var ve portu değiştirebiliyorsunuz. ssh veya telnet ile cihaza bağlandıktan sonra (putty veya cmd kullanabilirsiniz) şu komutları sırasıyla girin: zycli fwidcheck off ardından zycli modelcheck off.

Bu yöntemi detaylı bir şekilde anlattığınız bir konu açabilir misiniz?