Zyxel-vmg3625 wi-fi hızım düşük

Merhaba zyxel-vmg3625 kullanıyorum 2.4 Ghz bandında 0.20 mbps hız alıyorum 5Ghz normal paketimin hızı olan 50Mbps hız alıyorum yardımcı olurmusunuz ve bu sorun sadece mobil cihazlarada oluyor arkadşımın modeminde aynı cihazları deniyorum sıkıntı yok

Hemen bakıyorum cevabın için teşekkürler

Denedim ama hala aynı

Buda işe yaramadı bütün kanallarda aynı sorun var @frknl

mikro dalga fırın kullanıyor musunuz? ve modeme yakın mı? yakınsa o da sinyalini keser o da 2.4 ghz de çalışıyor çakışabilirler

Yok hayır kullanmıyorum

hmm kabloluda sıkıntı var mı?

5Ghz ve kabloluda sıkıntı yok sadece 2.4Ghz @KingThranduil

valla aklıma başka bi olasılık gelmedi… sinyal seviyesi full mü peki?

Evet full bide çok garip bir olay daha var speed test üzerinden kontrol ediyorum bir cihazda hız yüksek ise ping de yüksek diğerinde ping düşük hızda düşük

düşük çıkan cihaz da problem olabilir mi?

Modem arayüzünde ağ ayarları>kablosuz>diğerleri menüsü bu şekilde mi?

Cihazı 4 farklı modemde ikisi aynı marka modemde denedim hiç bir sorun yok

Hemen kontrol ediyorum

1 Beğeni

Bu şekilde

1 Beğeni

Evinizde çok eski kablosuz cihazlar yoksa sadece 11n modunu seçebilirsiniz. Ayrıca kablosuz şifreleme türü nedir wpa2 mi?

evet wpa2 de 11n modunu seçiyim deneme yapıyım

2 Beğeni

Eğer yine düzelmez ise maalesef fabrika ayarlarına geri döndürüp yeniden kurulum yapmak işlemi denenebilir sorun devam ederse Zyxel ile iletişime geçip modemi servise gönderin :flushed:

Fabrika ayarlarına çevirdim ama nafile bundan oncede 5ghz kopma sorunu vardı bir sefer gitti sıkıntı yok diyip geri gönderdiler ikincide değişim sağlandı bir sıkıntı yoktu 5 gündür falan oluyor tekrardan servise göndermekte istemiyorum 10 günden fazla sürüyüyor internetsiz kalıyorum

1 Beğeni

Konu başlığını düzelttim belki o modemi kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler.