Zyxel vmg3625-t50b

zyxel vmg3625-t50b modem almıştım turknetten modem de 2.4 ghz ve 5 GHz var ikiside açık olduğu zaman modem sapıtıyor bağlanıyorum sadece 2.4 açık olduğu zamanda ara ara kopmalar oluyor son 1 haftadır da sabahları internet yok ama modem kapatıp açınca internet geliyor sebebi nedir sizce acil yardım edermisiniz

Modem wifi isimlerini farklı isimler belirle düzelir

Selam, KSPAROV’a katılıyo ve eklemek istiyorum: Wi-Fi şifreleri de farklı olsun. Stabil/uygun bir yazılımı vardı buradan da bir bakın “https://forum.turk.net/search?expanded=true&q=t50b%20wifi

Hat değerlerinize bakabilir miyiz? Farklı bir modem kullanmayı denediniz mi?

Ayrı olarak aynı modemi kullanıyorum aynı sorunlar bende de oldu bahsettiğin wifi sorununu dediğim gibi çözdüm internet olmaması sorunu bendeki şöyleydi internet ışıkları yandığı halde hat değerleri normal olduğu halde CRC hataları çok yükseldiği zamanlar olduğunu fark ettim 2 ay uğraştım sonra sorunun hattımda ipv4 ve ipv6 ikiside etkin olduğu için çakıştığı için böyle olduğunu öğrendim seninde sorunun aynı ise modemi sadece ipv4 ayarına veya sadece ipv6 ayarına al bir test et benim sorunum böyle düzeldi ama bu model modemde son güncellemede ipv6 sorunu var istersen sadece ipv4 ayarında dene

Modemin ismini ve sifreleri farkli denedim olmadı farklı modem de denedim ama sorun olmuyor ama o modemde eski ve cekim kalitesi düşük

Wifi çekim alanı sorunu kronik bütün hepsinde var ama kopma sorunu isim değişikliği ile çözülüyor 5ghz wifisinin çekim alanı daha kötü yani ona yapılabilecek bir çözüm yok şuan

İkisini bir yapınca 40 mhz ve kanalı farklı yapabilirsin. O ayarı izin veriyor