Zyxel vmg3625 t50b Serisi Yazılım güncelleme

Zyxelin sayfasında vmg 3625 t50 b serisinin TurkNet firmwaresi var birde global vmg 3625 t50b güncellemesi var hangisini yüklemek makul ve kaliteli

Ben bunu kullanıyorum, sorunsuz çalışıyor. 5Ghz wifi kopma sorunu yok. IPv6 çalışıyor.

1 Beğeni

Hocam modem kitlenme gibi sorunla karsilasmayiz demi peki turknetin firmwaresi den ne farkı var

Merhaba, @KASPAROV arkadaşım müsait zamanda bilgi verir.

Türkiye’de satılan ürünün yazılımı. TurkNet’in modem yazılımı eski sürüm hala güncellenmedi.
Muhtemelen bir sorun yaşamazsınız ama kurarken hata verebilir. Telnet üzerinden “zycli fwidcheck off” komutunu girmeniz gerekli.

Bekliyorum hocam anlamadıgim şey neden turknetin firmwaresi var ve neden global firmwaresi var bu ikisini merak ediyorum hangisi daha iyi ve TurkNet modem kullandığım için global firmwares yüklersem modem kitlenirmi

Merhaba @Neoxis size vereceğim linkten global yazılımı yükleyebilirsiniz ama ilk önce TurkNet in sunduğu yazılımı yükleyin sonra vereceğim linkteki yazılımı yükleyin global yazılım ile TurkNet in yazılımının arasındaki fark tr69 istemcisi ayarlarının TurkNet teknik ekibinin modeminize erişim sağlıyacak şekilde ayarlanmış olması ve kullanıcı şikayetlerine göre güncellenmiş olmasıdır umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.
Link
Not:Şu anlık bir sorununuz yok ise sadece TurkNet in yayınladığı güncellemeleri yüklemenizi öneririm.

Yazılımlar arasında farklılık olarak hız bağlantı kalitesi farkı varmı hocam aydinlattiginiz için sağolun bu arada

Rica ederim verdiğim yazılım ile TurkNet yazılımı arasında şuanlık normal kullanıcılara yönelik bir güncelleme bulunmamaktadır.

1 Beğeni

Merhaba aynı modem ile TurkNet gigafiber hizmeti alıyorum

Bendeki modem bildigin kanser etti
2.4 g açınca 5 g kopuyor ve bazen ikiside kopuyor
Defalarca ayar yapildi gerek TurkNet teknik destek hattı uzaktan bağlanarak gerek form form dolaşıp araştırma yaparak kendi capbalarimla ama sonuç yok kopmalar son sürat devam

Ayica 2.4 g de kapalıyken 5 g de ping ve dalgalanma artışı var anlık oluyor ama olduğu zaman speed test bile yapamıyorum

Değişim için defalarca yazdım destek kayida bu modem fabrikasyon wifi de sorun var diye yapılabilecek herşey yapılmış ama halen guncelledik denyip geri dönüş yapın diyorlar tam bir karmasaya döndü

Kısacası TurkNet meseleyi cozmuyecek yeni bir modem alamadigim için geriye sizin paylastiginiz globel sürüm kaliyor

Sizden ricam turknetin yazılımının üstüne glolabal yazılımı nasıl yaparız telefon ile sorunsuz olurmu bilgisayar yok dışardan diz üstü temin etmem lazım
Detaylı bir anlatım yaparsanız çok makbule gecer

1 Beğeni

Merhaba @Serdarplt 3625 model modem de sizin bahsettiğiniz gibi bir sorun ile karşılaşmadım büyük ihtimal fiziksel bir arıza var Zyxel müşteri hizmetleri ile iletişime geçerseniz gerekli yönlendirmeleri size sağlayacaktırlar yinede global yazılımı yüklemek isterseniz yukarda anlattığım gibi yükleyebilirsiniz ama yükleme işlemini kesinlikle kablolu bağlantı üzerinden yapın yoksa modeminiz kullanılmaz hale gelebilir. İyi günler dilerim.

3 Beğeni