Zyxel vmg3625-t50b modemde 2.4-5 g gözükmüyor

Merhaba
zyxel vmg3625-t50b modem wifide sadece Zyxel modem olarak gözüküyor, 1 gün öncesine kadar, ayrı ayrı gözüküyordu bunun sebebi ne olabilir

1 Beğeni

5ghz kanal ayarını 44 gibi düşük bir değere atayarak deneyin ve birden fazla cihazda deneyin görünürlüğünü.

1 Beğeni

@Kenanzyb

Wifi ağ adını sakla kısmındaki grilik işareti belirtiyorsa onu kaldırıp tekrar deneyin

1 Beğeni

merhaba kullandığınız 2.4 ve 5 ghz internetlerini kullandığınız cihazdan ağı unutu seçin ağlar gelecektir bu dediğimi yaparak yine gelmezse ağ isimlerini farklı isimler koyun eğer yine olmazsa modemi resetleyerek yeniden kurulum yapın not olarakta o gri kutu wifi isminin gizle seçeneğinin seçili olduğunu göstermiyor sadece wps etkinken 5 ghz ağın ismini gizleme seçeneğinin kullanılamayacağı anlamına geliyor wifi ayarlarından 5 ghz i seçip wps i kapatırsanız o gri kutu normale dönecektir.

1 Beğeni

Hepsini yaptım yine görmüyor.

ipv6 kullanmıyorsan güncel sürüme güncelle çoğu kişi 5 ghz görmeme sorunu yaşayanlar son yazılım ile bu sorunun geçtiğini söylüyorlardı ama ipv6 çalışmıyor son yazılımda

İlk resme bakarsanız son sürüm yüklü

son sürüm bu

https://spdestek.zyxel.com.tr/hc/tr/articles/4408476854929-VMG3625-T50B-Türknet-V550ABPM5F1-
bu linkten indirebilirsiniz

Deneyelim bakalım teşekkür ettim.

1 Beğeni

Bendede 5ghz bazen görmüyordu wifi ismini 3 karakter yaptım wifi isimlerini bosluk kullanmadan isim verdm modemi aç kapa yapınca düzeldi

Evet sorun yazılım kaynaklı sanırsam, güncelleme sonrası ayrı olarak gözüküyor

2 Beğeni

Sorununuzun çözülmesine sevindim

1 Beğeni