Zyxel VMG3625-T50B Hat Değerleri

Merhaba arkadaşlar,

Hat değerlerimi sizlerle paylaşıyorum görüşlerinizi alabilir miyim ?

Değerler nasıl ? 100 mbps yada 75 mbps download kopmadan, sorun yaşamadan alabilir miyim ?

Teşekkürler.

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 16.6 dB
output power upstream: 8.1 dbm
attenuation downstream: 9.6 dB

Upstream:
noise margin upstream: 28.2 dB
output power downstream: 13.3 dbm
attenuation upstream: 0.1 dB

Bu değerler ile aldığınız hız nedir?

2 Beğeni

Merhaba hat değerlerinize baktığımda hat zayıflamanız biraz fazla size vereceğim siteden alt yapı sorgulaması yapıp sonuçları paylaşırmısınız.

Merhaba, fast.com’dan ve speedtest üzerinden hız testi yaptığımda sonuçlar;

46 Mbps - 47 Mbps download

7 mbps - 8mbps upload değerlerini görebiliyorum.

1 Beğeni

Merhaba sonuçlar bu şekilde.

netpng

Netspeed adlı siteden yaptığım alt yapı sorgu sonucu alabileceğim değeri gösteriyor ama bilemedim ?

75 mbps bağlattığım zaman kopma sorunu yaşar mıyım :confused:

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 51196 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8192 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 24306
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 7
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :2 days, 3:56, 8 secs
DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:
noise margin downstream: 17.1 dB
output power upstream: 8.1 dbm
attenuation downstream: 9.6 dB

Upstream:
noise margin upstream: 27.9 dB
output power downstream: 13.2 dbm
attenuation upstream: 0.1 dB

Merhaba hat zayıflamanız daha önce söylediğim gibi biraz fazla isterseniz deneme amaçlı TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden 75 mbps e geçişinizi talep edin 75 mbps kullanabilmeniz için belirlenen hız 79 mbps olarak belirleniyor bu yapıldığında sorun yaşayabilirsiniz bir denemesini yapın sorun çıkarsa ilk önce kablo kontrolü için arıza kaydı açarız kabloda sorun yoksa ve hata alırsanız geri 50 mbps e dönersiniz sizin için uygun olursa sorun çıkmazsada kopma yavaşlama vs. kullanabilirsiniz hattın şuan ki durumu karşılıyor iyi günler

1 Beğeni

Netspeed maksimum u veriyor. Genelde aboneler bu hızlara düşük snr değeri ile ulaşabiliyor. Hat zayıflama değerini biraz daha düşürür iseniz 75 denenebilir görünüyor.

Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim. Hat zayıflama değeri yukarıdaki verilerden hangisi oluyor ? Ve kaça düşürmem gerekiyor ?

Hat zayıflama değeri bu. Bunu indirmek için modeme gelen DSL kablosunu kontrol etmek, spliter varsa onu söküp modemi direkt bağlayabilir (değerlerde değişiklik olmazsa tekrar takarsınız) bunlara ek olarak DSL kablosunun eki olmamasına bakılmalı, ek varsa yak konnektör ile eki sağlama almak gibi işlemler yapılmalı. Bunlara rağmen zayıflama azalmadı ise modemi bina girişinde bulunan ankastreye bağlayıp değerlerini kontrol etmek gerekir. Eğer değerler düzelir zayıflama düşer ise ankastreden daireye kadar kaliteli yeni bir cat kablo çekilmeli…

1 Beğeni

Geri bildirimleriniz ve yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizlere son bir sorum olacak bu hat değerlerini iyileştirmek. Zayıflamayı azaltmak vb. Ping değerlerinde düzeltme sağlar mı ? Demek istediğim daha düşük ping alabilir miyim ? örneğin vie.valve.net adresine 45ms alıyorsam 40 ms alabilir miyim gibi

İşte bu manyak benim :joy:

Hız testinde 80 mbps gösteriyor şu an 100 Mbit ile buluşuyor. Ama kablosuydu topraklamasıydı herşeyi ince ince elden geçirdim.

1 Beğeni

Bunun için kesin Bir şey diyemem. Ping konusunda çözümü ben statik IP ile buldum. Farklı bir konu altından bilgi almayı deneyebilirsiniz.