ZYXEL VMG3625-T50B Firmware Güncelleme Hatası

Merhaba

yukarıda belirttiğim modem modelinde Firmware güncelleme kısmında geldiğimde güncellemeyi yapamıyorum hata veriyor, hatayıda resimde gördüğünüz gibi bu hatayı alıyorum nasıl çözebilirim? en son yeni firmware güncellemesi gelmiş 8.3 Sürümü bendeki ise 7.3 sürümü ve bu en son güncel sürüme yükseltmek istiyorum ama bu sinir bozucu hatadan dolayı yapamıyorum. Yardımcı olabilecek varsa bu işten anlayan gerçekten çok sevinirim.


Merhaba @x_Mello_x , modem üretici firma ile görüşerek destek alabilirsiniz :pray:

senin kullandığın sürüm sanırım operatör yazılımı kurmaya çalıştığın firmware global firmware telnet ile 2 ayarı kapatarak yükleyebilirsin.

1 Beğeni

nasıl yapacağım onu? daha açıklayıcı olabilir misiniz lütfen rica etsem

Onun pek bir çözüm olacağını sanmıyorum ama başka bir öneriniz var mı acaba?

Kesin çözüm hocam o ama en ufak hatada modemi çöp edersin istersen yapma zor değil 2 tane komut gireceksin o kadar sana kalmış.

teşekkür ederim en azından yardım etmeye çalıştığınız için.

Tarayıcıda https açık ise onu http ile değiştirip modemin arayüzüne o şekilde erişin. Sıkıştırılmış klasörde ise sadece güncelleme dosyasını tek çıkarın masaüstüne. Yine de hata alırsanız üst yorumda belirtildiği gibi telnet komutunu girip deneyin. Forum üzerinde modem ismini aradığınız zaman güncelleme konusunu bulabilirsiniz.
Müsait olduklarında @Eren arkadaşım yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Anladım, arkadaş telnet 'le alakalı 2 ayar falan dedi de tam detaylı olarak bahsetmedi hangi ayarlar tam olarak bunlar? daha düzgün anlaşılır olarak bahsedilirse sevinirim. çünkü sadece 2 ayar denilip geçmiş hangi ayarlar bunlar nereden bilebiliriz ki?

İlk önce şu videoyu izle telneti etkinleştir

Sonra cmdyi yönetici olarak başlat sırayla şu 2 komutu gir zycli fwidcheck off yaz entera bas sonra zycli modelcheck off yaz entera bas sonra Global firmwarei yükle doğru firmwarei yüklendiğine emin ol modemi brick edebilirsin.