Zyxel VMG3625-T50B (ABPM.7.3)C0 Güncelleme hakkında bilgiler

7.3 C0 güncelleme linki : https://download.zyxel.com/VMG3625-T50B/firmware/VMG3625-T50B_V5.50(ABPM.7.3)C0.zip

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim Uygun Bir zamanda yükleyeceğim.

TurkNet gigafiber ile beraber verdiği bu modemde V5.50-abpm.5-F1 Yuklu kablosuz bağlantı sorunu yaşıyorum modem degismi oldu ama yine aynı sorun devam ediyor verdiğiniz linkteki yazılımı yukleyebilirmiyiz

Bende aynı sorun yaşıyordum abpm5.f1 firmware’i ile ama şuanda ben 7.3C0 sürümü kullanıyorum hiç bir sorun yoktur

3 Beğeni

Merhava arkadaşlar. 7.1 firmware yükledim bugün ve az çönce bu gönderiyi gördüm. 7.3 yükleyemedim. Dosya yüklerken hata veriyor. Sorun ne olabilir?

1 Beğeni

C0 sıfır kodlu global firmare, cihaza ssh ile bağlanıp fwidcheck off komutu vermeniz gerekiyor. Deneyimli değilseniz cihazı bozabilirsiniz. Tavsiye etmem.

2 Beğeni

Anladım. Bende şu an 7.1G0 var. Onda sorun yaşamadım. Direkt yükledi. Farklı bir işlem yapmak gerekiyorsa hiç gerek yok şu an. Teşekkürler

merhaba, 3625 ile 8623 ile aynı yazılımı kulanıyor diye biliyorum, doğru mudur

Hepsi olmayabilir. Ben şuradan en sonuncu 7.3 C0 kodlu firmare’i 8623’e yükledim. Sıkıntısız çalışıyor.

2 Beğeni

Bazı yazılımlar, arayüz giriş bilgilerini değiştiriyor o yüzden yazılımları yüklemeden önce araştırmak daha iyidir.

1 Beğeni

Ben global 7.0 yazılımını yüklerken arayüz değişti. Kullanıcı ad şifre bölümü görünmedi.
arayüz sol tarafta IPoE yı PPPoE yapıp aşağıdaki wan ı açıp 35 değerini yazınca kullanıcı bölümü geliyor.

değerli forumdaşlar modem yazılımına baktım bende V5.50(ABPM.7.1)G0 yüklü.
uzantısı CO değil GO? bunlar farklı modeller mi?

iyi akşamlar.
bende 7.1 yüklü ,7.3 versiyonu denedim hata verdi. Ssh değiniz telnet komutu mu? biraz daha açarmısınız. Komut satırını paylaşmanız mümkün mü?

SSH ile modeme bağlanıp aşağıdaki kodu yazın. Kullanıcı adı ve parola isterse admin ve parolası. Bu kodu girdikten sonra terminal penceresini kapatmadan yüklemeyi deneyin. Pencereyi kapatınca bende eski haline dönüp yüklenmiyordu.

zycli fwidcheck off
1 Beğeni

üstadlardan cevap gelir herhalde, benimkide yüklenmedi Go uzantılı
G global sürüm diye biliyorum

G Türkiye sürümü C Global sürüm

Bende de aynı sorun mevcut V550ABPM7.3F0 - V5.50(ABPM.7.3)C0 ıkısını de denedım ama hep aynı hatayı alıyorum suan yuklu olan V5.50(ABPM.7.1)G0

çözuldu V550ABPM6G0 ilk önce bu guncellemeyı yukledım yukledıkten sonra reset attım arayuze modemın arkasındakı şifrelerle girdim sonra V550ABPM7.3F0 bu guncellemeyı kurdum kurulduktan sonra tekrar reset attım yıne modemın arkasında kı arayuz şifrelerı ıle gırış yapıp kullanıcı bılgılerımı gırdım çalışıyor şuan da

Kardeşim bu güncelleme kurması için bazı güvenlik ve doğurulama özeliklere iptal etmelisin.
iptal etmesi için :
ilk önce “MOBIL SSH” uygulamayı indir ve uygulamayı aç

Bu uygulamayı kullanırken modemle bağlı olman gerekiyor.
Sonra “CONNECT” tuşuna bas

“CONNECT” yapmadan sonra senden modemin kullancı adıyı isteyecek ve girmesinden sonra şifreyi de isteyecek
Bu şekilde:

Ve şifre giremeden sonra “ZySH>” etiketi çıkması lazım

Bundan sonra “zycli fwidcheck off” yaz
Ve biraz daha sonra “zycli modelcheck off” yaz ve bundan sonra sana böyle yazılar cıkacak

Ve artık böyle her hangi istediğin firmware’i kurabilirsin

Firmware yükleyememekten muzdaribim konu içeriğime bakar mısınız? :frowning:

Link: VMG3625-T50B Firmware Yüklenmiyor

@KASPAROV
@achfighter