Zyxel VMG3312-B10B

Ne zaman panele girip durum sekmesine veya başka bir sekmeye girmeye çalışsam yükleniyorda kalıyor siteyi yenileyincede bağlantı sıfırlandı diyor 2 3 dakkayada kendini kapatıp açıyor modem. Hızımda kabloyla bile en fazla 30u görüyor ve dalgalanıyor

DNS kullanmayı veya değiştirmeyi denediniz mi ? Ayrıca hat değerlerini atarmısın ?

image

DNS Denedim ama sorunun modemden olduğunu düşünüyorum

Zayıflamanız mevcut Total attenation kısmında iç tesisatınızı ankastrenizi/direk bağlantılarını kontrol ettirin ek splitter var ise kaldırın veya yenileyin.

Ek splitter yok saha dolabıyla aramda 5 metre var daha öncede aynı sokakta oturuyordum arada 3 4 bina falan vardır o eve saha dolabı daha uzaktı sıkıntısız 33 mbps geliyordu şimdi saha dolabı direk önümde olmasına rağmen 33 mbps göremedim daha hiç

5metre de o kadar zayıflama fazla ankastre bağlantılarını yenileyin veya kablonuz 4 damarlıysa diğer 2 damarı kullanın hem ankastrede hemde modem de olmaz. Ve olmaz ise kablonuzu değiştirin Cat 6 ile

1 Beğeni

Hocam modem firmware’da sıkıntı olabilir. En güncel firmware’ı yükleyip modemi sıfırlayın ardından durumu tekrar kontrol edin. İmkanınız varsa başka bir modemde hat değerlerini hızı vesaire tekrar inceleyin. Eğer durum halen daha aynıysa @TworA 'nın da dediği gibi tesisatınızla alakalı bir problem olması kuvvetle muhtemel.

1 Beğeni

Evet katılıyorum @anon88843830 modem firmware de bu tip değerlere etki edebiliyor.

1 Beğeni

Dns Kulan Ama Bunu Kulan 1:8.8.8.8
2:8.8.4.4 Bunu Kulan

Knk şöyle bir sorun var o modemde okudum arkadaştada aynı modem var.
Düzgün çıkış yapmadığı sürece. Böyle yapıyor.
Modeme giriş yapıyorsun ama direk sekmeyi kapatıyor orda sorun çıkartıyor. 2. Girmez çünki modem kendini hala içine girmiş olarak sayıyor.
Modemi fişini çek 5 dk bekle sonra tekrar tak girecektir. Çıkış düğmesine basıp öyle çık

Yani 1 kere hatalı girdimi 2 de hatalı giriyor. Peki, @incredible sorunu çözdün mü?
Farklı bir modem kullandın mı?
Benim arkadaşta kullanıyor ve onda bu tarz problem yok. :thinking: