Zyxel vmg1312-t20b global firmware sorunu

merhaba benim zyxel vmg1312-t20b modemim var şuan millenicom sürümü kurulu modeme global firmware yapmak istiyorum ama güncellemeyi kabul etmiyor putty ilede denedim lütfen yardımcı olurmusunuz

@moderators @tnetwork

yardımcı olabilicek yok galiba

Değerli üyelerimiz ve moderatörlerimiz en uygun anında dönüş yapacaktır merak etmeyin :heart_hands:

peki teşekkürler

Anladığım kadarıyla T50b arayüzünün versiyonunu istiyorsunuz, bazı modemlerde gördüm ama bunu yapmak için Zyxel ile irtibata geçmek gerekiyor. Öyle bir firmware indirecek yer yok. YouTube videosunda gördüm ama firmware istediğimde onlarda indircek yer yok dediler direk cihaz öyle geliyor.

Bunu araştırmam eskilere dayanıyor.

hocam firmware dosyası şuan mevcut ama işte yüklenmiyor putty ile denedim başaramadım illa t50b arayüz ile aynısı olması gerekmiyor eski arayüzde olur bide c0 global firmware oluyor galiba ama ben millenicom sürümünü kullanmama rağmen c0 olarak gözüküyor firmware

her modem için ayrı bir yazılımı vardır.

Örnek vereyim.
TP LİNK modemleri aynı tarz, aynı şekil, aynı modemin 1.0 1.20 2.0 versiyonlarını çıkarıyorlar ama bir birilerinin yazılımlarını yükleyemiyorsun. Senin attığın yazılımda başka cihaza oluyordur.

bir çözümü yokmu şuan

hocam napmam lazım şimdi yani

Zyxel ile görüşmek gerekiyor.

nasıl görüşücem hocam

Cevap verebilecek varmı

Hocam Zyxel tr ilemi görüşücem

https://support.zyxel.eu/hc/tr/requests/new?ticket_form_id=114093996354

Peki hocam talep oluşturdum bilgi geldiğinde sizinle paylaşacağım

hocam yazdım zyxel desteğe ama onarıma gönderilmesi gerekiyor dedi ben modem arayüzüne sorunsuz ulaşabiliyorum firmware ile hallolmazmı

Onlar herşeyine bakarak kontrol sağlıyacak öyle verecek zaten sorunluysa bakarlar.