Zyxel Vmg 3625 t50b modem hız 1 saat sonra 35 den 0.0 Lara düşüyor

Hepsiburadadan aldığım Zyxel vmg 3625 t50b modemimi internet ayarlarını olsun bağlantısı olsun doğru şekilde yaptım. İlk gün ertesi günün sabahında internet hızım düştü, daha sonra saat başı modem açıp kapatmam gerekmeye başladı. Üstelik kapatıp açtığımda modemi hızım tekrar 35 oluyor ve bir saat oyle idare ediyor. İşin garibi abimin kullandığı dsmart td9970 model tp link takıyorum kesilme diye bir şey kalmıyor. Sorun nedir acaba yardımcı olursaniz çok sevinirim. Modemle kafayi yemek üzereyim

1 Beğeni

Merhaba , cihazı fabrika ayararına çeviri ( reseteyip ) otomatik kurulum yapmayı denediniz mi ? ,
Modeminiz çok ısınıyor mu ?

Denemediğim şey kalmadi, annexi otomatik mi alıyor nedir ve bakıyorum hep b kullanıyor. Esji değişim olmayan modem ise A kullanıyor. Yenide yazılım yukleyecektim o da olmadı fotoğraf yükleme hatasi diyor ne alaka ise

Onunla bir ilgisi yok sorununuzun modem hat değerlerini ve crc fec hata ekranını paylaşırmısınız

1 Beğeni

sanırım uyum sorunu yaşıyor. eski modem dolaptaki cihaza daha iyi uyuyor.

1 Beğeni

Sorunun aynısını ben yaşadım tplink w9970v3 modem vardı 3 5 gün kullanıyordum hat değerleri ve belirlenmiş hız 20 mbps e düşüyordu modemi kapatıp yeniden açma işe yarıyor 3 4 saat sonra yine aynı ekleri yeniledim boncuklama yaptım yok sonra hat kablosunu sinirlenip iki ucunu kısa devre yaptım sinirim geçince hattı bağlantıyı normale çevirdim sorun düzeldi ping crc hata hiç bişe yoktu modemi başka hatta takıyorum hat sahibine 1 hafta kullan diyorum hiçbir sorun yoktu.

1 Beğeni

arada bi bana olurdu. habire hat yenile yapardım nereye kadar basacağım diye düşünürdüm. :slight_smile: sonra düzelirdi.

1 Beğeni

bi bu çözümleri yapsın ona göre bakarız artık.

1 Beğeni

Cvc artışım çok fazla oluyor ve nedenini anlamıyorum. Tp link modemde hata yokken bunda saniyeler içinde dünya kadar hata veriyor

1 Beğeni

27 hat zayıflaman var kopmaz ise anormal bir durum olurdu :grin: iç tesisat kablonda sorun var snr değerin sınırda istersen deneme şansın var ise başka birinin evinde modemini test et eğer orda sorun olmaz ise kablonda sorun vardır orda da sorun var ise Modem donanımsal arızalıdır garantiye gönder veya değişim iste.

1 Beğeni

Yani eve gelen kablo problemli mi onu hallettirmek daha kolay olur benim için

Okuduğum bir formda 20-30 arası çok iyi yazıyor

Nperf ile yaptığım hız testinde download düşük çıkıyor ama upload hızım da problem olmuyor. Yani indirme hızım 35 den 0.0 Lara düşüyor ama yukleme hizim ayni 8 ise 8

Baya sorunlu hemde yenile istersen hem daha sağlıklı internet kullanırsın belki hızın bile artar 50 mbps pakete geçersin sorun porttan kaynaklıda olabilir istersen TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden arıza kaydı açtır bir kontrol etsinler sonuca göre hareket edersin.

O SNR değeridir hat zayıflaması 10 db sonra performans düşürmeye başlar.

Arıza kaydi iki kez açtırdım sorun bizimle alakalı değil dediler, td w9970 modemde sorunsuz çalışıyor dediğim içinde bana bir de ee bizimle ilgisi ne öyleyse problem modeninizde gibi ukala bir cevap aldım, TurkNet den de soğudum bir haftadır işim ters gidiyor

1 Beğeni