Zyxel modem mi daha iyi yoksa Keenetic mi?

Merhabalar hali hazırda TurkNet’ten satın aldığım Zyxel vmg3625-t50b marka model modem kullanmaktayım. İnternet hattının çok iyi olmadığından dolayı Keenetic Omni DSL N300 marka model modem önerdiler. Sizce Keenetic modeme geçmek benim için daha avantajlı mı olur yoksa Zyxel’den pek bir farkı yok mu?

teşekkür ederim cevabınız için.
Peki extra dsl ile hero arasında çok fark var mı? Aradaki fiyat farkına değer mi yani?

Evet sonradan farkettim ben de.
Peki zyxel’den keenetic’e geçince ciddi şekilde fark görür müyüm acaba?
zyxel’i alalı 1 sene bile olmamıştır belki çünkü

Elbette haklısınız.

Bunların ne olduğunu bile tam olarak bilmiyorum :smiley:

Ya kabaca özetlersek benim internet hattım kötü. Crc ve Fec hataları alıyorum sürekli. Bu da ara ara internetimin kopmasına sebep oluyor. Başka bir platformda crc ve fec alıyorsan keenetic al internetini rahatlatır demişti o yğzden bu konuyu açtım.

ve geforce üzerinden oyun oynuyorum ben. sık sık görüntü kalitesinde dalgalanma yaşıyorum bu konuda da daha iyi olur mu bilmiyorum

Elbette mucizeler beklemek saçma olur ama anladığım kadarıyla ping değerleri daha iyi olabiliyormuş ya da snr ayarlarıyla vs daha stabil bir internet alabilirim sanırım

1 Beğeni

Geçen konusunu açmıştım 8 günlük hat değerlerim diye.
8 günde aldığım fec ve crc hataları şu şekilde
near-end FEC error fast: 4149206592
near-end CRC error fast: 458415
Keenetic almak her türlü iyi olacaktır sanırım benim için

1 Beğeni

Evet prime ile oradan almayı düşünüyorum ben de :slight_smile:

1 Beğeni

teşekkür ederim ilginiz ve güzel dileğiniz için :slight_smile:

Bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak.
Ben bu TurkNet’ten aldığım zyxel modemi satmak istiyorum. Sattığım kişi farklı iss ile kullanabilir değil mi bu modemi?

Wifi çekim gücü daha iyi 3 2 cubuk ve çekmeyen yerler vardı oralar çekmeye başladı.

1 Beğeni

Bende ordan almayı düşünüyordum ama sinerji den aldım daha uyguna gelebiliyor ve taksit seçeneği daha bol her seçenek var.

Amazonda 3 ay taksitle bölüyor

1 Beğeni

Sinerjiye de bakayım o halde. Ben kredi kartı kullanmadığım için taksitle pek işim olmuyor açıkçası

Ayda 143 TL ye 12 ay taksit hani almak isteyen olursa parası pahalı gelir ondan dedim.

1 Beğeni

Anladıım. Teşekkür ederim tekrar oraya da bakayım ben

Kablolar eskidi ve bir ve daha fazlası eke sahipse crc ve fec leri düzeltemezsiniz. Ayar vs çok uğraşmıyorsanız zyxel fiyat performans cihazdır. Gayet sorunsuz 10 üzeri kullanıcı bağlandığında yine rahat bir kullanım sunuyor

1 Beğeni

Dağıtım kutusunun kendisi ve santralden dağıtım kutusuna gelen kablolar evet çok eski. Dağıtım kutusundan eve gelen kablo ise yeni. Bu kabloya yak1 ile rj44 çakılı durumda bunun haricinde başka bi yerde ek yok. Keenetic modemin kopmadan sonra kendi kendine resetlemesi ve snr ayarlarının yapılması hoşuma gitti açıkçası ve bir denemek istedim. Modem elime ulaştıktan sonra buradaki arkadaşların da yardımıyla kurup deneyeceğim bakalım

1 Beğeni

Kopmadan sonra kendi kendine reset olayını anlamadım. Tüm modemler koptuktan hemen kısa bir sürede tekrar dsl baglantisi kurarlar. Bağlantı kurmayan modem mi var acaba

1 Beğeni

Ben TurkNet’in sattığı modemi kullanıyorum. Onda crc’lerden dolayı bir süre sonra hat kopuyor modemi kapatıp açmadan düzelmiyor

Deneyin bakalım hayırlısı olsun

1 Beğeni