Zyxel modem mi daha iyi yoksa Keenetic mi?

Merhabalar hali hazırda TurkNet’ten satın aldığım Zyxel vmg3625-t50b marka model modem kullanmaktayım. İnternet hattının çok iyi olmadığından dolayı Keenetic Omni DSL N300 marka model modem önerdiler. Sizce Keenetic modeme geçmek benim için daha avantajlı mı olur yoksa Zyxel’den pek bir farkı yok mu?

Omni dsl en baz model. 5ghz i bile yok. Keenetic yazılım için çok seçenek sunuyor extra dsl veya hero dsl öneririm.

1 Beğeni

omni dsl tercih etmeyin. elinizdeki cihaz ondan iyidir

1 Beğeni

teşekkür ederim cevabınız için.
Peki extra dsl ile hero arasında çok fark var mı? Aradaki fiyat farkına değer mi yani?

Aralarında pek fiyat farkı kalmadı. %100 değer

Extra dsl portları 100mbps
Hero dsl 1000mbps

Hero dsl in işlemcisi çift çekirdek+ 256mb ram mevcut

1 Beğeni

Evet sonradan farkettim ben de.
Peki zyxel’den keenetic’e geçince ciddi şekilde fark görür müyüm acaba?
zyxel’i alalı 1 sene bile olmamıştır belki çünkü

Cihazdan ne beklediğinize bağlı değişir. Ben normal kullanıcıyım iki dizi film açarım iki internette gezerim derseniz çok bir şey farketmez

Fakat keenetic yazılım kısmında çok özellik sunuyor usb hdd ye dahili torrent ten tutun webdav sunucusuna kadar :slight_smile:

1 Beğeni

Elbette haklısınız.

Bunların ne olduğunu bile tam olarak bilmiyorum :smiley:

Ya kabaca özetlersek benim internet hattım kötü. Crc ve Fec hataları alıyorum sürekli. Bu da ara ara internetimin kopmasına sebep oluyor. Başka bir platformda crc ve fec alıyorsan keenetic al internetini rahatlatır demişti o yğzden bu konuyu açtım.

ve geforce üzerinden oyun oynuyorum ben. sık sık görüntü kalitesinde dalgalanma yaşıyorum bu konuda da daha iyi olur mu bilmiyorum

internet hattın kötüyse keenetic ile mucize beklemeyin. Keenetic diğer modemlere nazaran kötü hatları daha iyi idare edebiliyor yorumlardan gördüğüm kadarı ile. Mesela size asla asus modem tavsiye etmem çünkü crcye boğulursunuz.

1 Beğeni

Elbette mucizeler beklemek saçma olur ama anladığım kadarıyla ping değerleri daha iyi olabiliyormuş ya da snr ayarlarıyla vs daha stabil bir internet alabilirim sanırım

1 Beğeni

Onur kardeşimin dediği gibi. Eğer alt yapıdan kaynaklı dsl kopmaları vs yaşıyorsanız buna modem çözüm üretemez fakat crc/fec konusunda biraz daha iyi keeneticler. En azından snr ayarı ile oynayabilirsiniz.

Zyxel wmg 8623 8 snr da deli gibi crc üretirken extra dsl 6snr ile günde 5k civarı veriyordu

1 Beğeni

Geçen konusunu açmıştım 8 günlük hat değerlerim diye.
8 günde aldığım fec ve crc hataları şu şekilde
near-end FEC error fast: 4149206592
near-end CRC error fast: 458415
Keenetic almak her türlü iyi olacaktır sanırım benim için

Amazondan alın en azından geri iade etmek isterseniz amazon dan edebilirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Evet prime ile oradan almayı düşünüyorum ben de :slight_smile:

Hayırlı olsun şimdiden :slight_smile:

1 Beğeni

teşekkür ederim ilginiz ve güzel dileğiniz için :slight_smile:

Bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak.
Ben bu TurkNet’ten aldığım zyxel modemi satmak istiyorum. Sattığım kişi farklı iss ile kullanabilir değil mi bu modemi?

evet kullanabilir hocam

Wifi çekim gücü daha iyi 3 2 cubuk ve çekmeyen yerler vardı oralar çekmeye başladı.

1 Beğeni

Bende ordan almayı düşünüyordum ama sinerji den aldım daha uyguna gelebiliyor ve taksit seçeneği daha bol her seçenek var.

Amazonda 3 ay taksitle bölüyor

1 Beğeni