Zyxel modem farkları

Merhabalar TurkNet iki farklı modem gönderiyor galiba model numaraları vgm8623 t50b
Vgm3625 t50b bunlar arasındaki fark nedir acaba ?

Merhaba 8623 te voip desteği var 3625 de yok ikiside aynı

Araştırdığıma göre pekte önemli bir şey değilmiş galiba :smiley:

aynen çok önemli bişey değil ama bu iki modemin de donanımları gayet iyi ama zyxel yazılım seviyesinde çuvallıyor

Onu fark ettim donanım olarak memnunum eski modemim salonda çekmiyordu şimdi bu modemi kullanıyorum.Gayet iyi ve kullanışlı arayüzüde güzel sadece dediğin gibi yazılım güncellemesi sıkıntı.

1 Beğeni

Mu mimo desteği var
Gigabit portları var.
Mesh desteği…
Voip yok

3625 olandaki özellik

8623 de bunlar varmıydı bilmiyorum.
Özelliklere baktığımda bunlar gözüme çarpmıştı yenisinde

2 Beğeni

Hangi model daha yeni birde mu mumi nedir ?

1 Beğeni

3625 daha yeni. Mu mimo
Şöyle düşün. Belki anlarsın yol düşün

Mu mimo
4 yollu otoban gibi düşün daha geniş veri yolluyor

Ax
Hem otoban hem köprüler üst alt her yöne bi yol var.

images (7)

3 Beğeni

Teşekkürler açıklaman için gayet anlaşılır bir biçimde anlatmışsın :joy:

1 Beğeni

Cemal hocam anlatış tekniğinize hayranım ya.:upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face:

1 Beğeni

Ben şuan 3625 kullamıyorum yazılımı şuanlık beğeniyorum ama güncelleme gelmesi biraz sıkıntı yaşatıyor.

Tespit edebildiklerim kadar aktarayım;

Samba network sharing destekliyor usb2 olarak ancak dlna yok.
Usb data aktarımı çok çok kötü
Cpu ve ram iyi (fiyatına göre çok iyi hatta)
ipv6 güncel yazılımda çalışmıyor
Merkezi konumlamada çekim konusunda yeterli (Her iki yayın da)
10 kişiye kadar gibi bir muhabbet duymuştum ancak net bilgim yok (hatta mac kaydında 10 kişi dışında sıkıntı çıkartıyor gibiydi ancak macli kayıt kullanır mısınız bilmem)
Usb arabiriminden download yapılamıyor
Dynamic dns hizmeti yok
Isınma problemi yok ancak mevcut sıcaklıklar nasıl görülüyor bilmiyorum (belki ssh telnet üzerinden görülebilir)
Gördüğüm kadarıyla QQS var ancak kullanmadım (Bufferbloat tarafında bağlanan kullanıcıya özel kalite ayarı var mı bilmiyorum.
Misafir ağı var ayrı bir vlanda çalışıyor sanırım hız ataması da yapılıyor diye biliyorum ancak mevcut QQS de yapılıyor mu bilgim yok.

Var hatta 5 firma ve manuel ayar seçeneğide var. Cgnattan çıkma imkanı buldukça kullanıyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler, görmemişim. O zaman şöyle düzeltelim, kendinin ücretsiz verdiği Asus gibi Keenetic gibi bir hizmeti yok.

Aynen buda bir eksiklik. Asus ve keenetik kendi üzerinden tunnel yolu ile erişim sağlıyor. Tamamen yazılımsal. zyxel yazılım eksikliklerinin biri daha. oOpenwrt falan gelse 1 gün durmam. Yaygın model olsa gelirdi ama pek geleceğini sanmıyorum.

zyxel vmg3625-t50C modeli gonderildi normalde zyxel vmg3625-t50b modeli gelmesi lazimdi

Bir sıkıntısı var mı ?
Anlaşılan digiturk isteği üzerine T50C modelini üretmişler. T50B kalmayınca T50C ellerinde olduğu için getirmiş olabilirler.