Zte zhxn h3600

Merhabalar. Dışarıdan temin etmiş olduğum ZTE H3600 marka model modemime bütün bağlantıları yapıp kullanıcı adı ve şifreyi girmeme rağmen internet bağlantısı alamıyorum, wan kullanıcı adı şifre doğru, bağlantılarım da doğru, arayüzde direkt “Wan bağlantısı kapalı/kesik” tarzı bir şey yazıyor. Bilen varsa yardımcı olursa çok makbule geçer, teşekkürler, iyi günler

Selamlar @andirman, ZTE ZHXN serisi için kurulum detaylarını aşağıda paylaşıyorum. Ek olarak kurulum aşamalarının görsellerini buradan iletirseniz @tnetwork @moderators ekipleri incelemek isteyebilir. Bir de sizden forum profilinize müşteri numaranızı eklemenizi rica edeceğim.

Modem Kurulumu;

  1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın klavyeden enter’a basın.

  2. Açılan sayfada kullanıcı adı için küçük harflerle “admin” ve şifre alanına küçük harfler ile “admin” yazarak login butonuna tıklayın.

  3. Açılan sayfanın üst bölümünde yer alan menülerden Internet sekmesine tıklayarak sol tarafta yer alan WAN sekmesine girin.

  4. Açılan sayfada ADSL hizmeti için modem kurulumu yapacaksanız turknet_AD seçeneğine tıklayarak ekranı genişletin. XDSL Transfer Mode’un ATM olarak seçildiğinden ve ATM parametrelerinin aşağıdaki gibi gözüktüğünden emin olun, değilse aynen aşağıdakiler yapın.

  1. PPP bölümündeki Username kısmına size verilen TurkNet kullanıcı adınızı, Password kısmına ise size verilen şifrenizi girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarken Türkçe karakter kullanmadığınıza emin olun. Daha sonra ayarlarınızı kaydetmek için aşağıdaki Apply butonuna tıklayın.

  1. VDSL hizmeti için modem kurulumu yapacaksınız turknet_VD seçeneğine tıklayarak ekranı genişletin. XDSL Transfer Mode’un PTM olarak seçildiğinden ve PTM parametrelerinin aşağıdaki gibi gözüktüğünden emin olun, değilse aynen aşağıdakiler yapın.

  1. PPP bölümündeki Username kısmına size verilen TurkNet kullanıcı adını, Password kısmına ise size verilen şifrenizi girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarken Türkçe karakter kullanmadığınıza emin olun. Daha sonra ayarlarınızı kaydetmek için aşağıdaki Apply butonuna tıklayın.

Kablosuz Ağ Yapılandırma

  1. Modem ara yüzünde üst menüde yer alan Local Network sekmesine tıklayın ve sol menüden WLAN sekmesini seçin.

  2. Açılan sayfada aşağıdaki görselde yer alan Mode ayarlarını seçin.

  3. Sonraki adımda WLAN SSID Setting ekranından WLAN SSID-1 seçeneğindeki on seçeneğine tıklayarak aktif duruma getirin.

Kablosuz ağınız için bir SSID Name (Kablosuz Ağ Adı) belirlemek için bu alana Türkçe karakter kullanmadan istediğiniz adı girin. Buraya girdiğiniz ad, kablosuz cihazlarla ağınızı bulurken göreceğiniz isimdir.

Kablosuz ağınızı şifre ile korumak için ise WPA Passphrase alanına Türkçe karakter kullanmadan bir şifre girin. Ağ güvenliğiniz için büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını bir arada kullanın ve mümkün olduğu kadar zor bir şifre seçin.

İşlem bitince Apply butonu tıklanarak ayarlarınızı kaydedin.

Fiberde ayar yapmıyorsun normalde otomatik kuruluyor bu modemde

1 Beğeni

Cihazı iade ediyorum, teşekkür ederim yardımlarınız için tekrardan. VC220 G3U wifi 5 modemle devam edeceğim, 5GHz de 1000mbps kadar destekliyor en azından

Evet bu modemde o seçeneği göremedim sanırım superonline modemi olduğundan kısıtlama mevcut

Bahsettiğiniz seçeneklerden hiçbiri yok ne yazık ki, superonline’ın modemi olduğu için kısıtlama vardır belki

Superonline ile Turk Telekom’un verdiği H3600 cihazların yazılımları farklı, Süperonline aşırı derecede kısıtlanmış cihaz veriyor, Wifi 2,4 ve 5 isimleri bile ayrılamıyor. Her iki cihazı da kullanmıştım.

Sanırım kullanacağınız modemde TT Logolu wifide sorunlar yaratabilir öyle duymuştum kablolu olarak sorun yaşamazsınız ama kablosuz olarak iyi değil