ZTE H298A HGW'den bir tane daha ücretsiz alabilir miyim?

Merhaba. ​​ZTE H298A HGW bu ürünü ücretsiz veriyorlar fiber kullandığımız için ama aynısından bir tane daha talep etsek verirler mi? Nede olsa emanet router. Amacım ASUS yerine ikinci bir H298A takıp bridge yapmak. ASUS DSL-AC51 kendi kendine bozuluyor çünkü… Fiber bridge’e rağmen WiFi’de kopma sorunları olduğu için bridge bile o modeme etki etmiyor. Kronik sorunlu bence ASUS DSL-AC51… Hangi firmware olursa olsun farketmiyor da…

Sanmıyorum vereceklerini

Merhaba h298a v1 üzerinde biraz çalışma yaptım. PPPoE girişi ve nat olarak kullanımda pek sorun çıkarmıyor fakat mevcut durumu ile bir access point gibi çalışamıyor. Wan bağlantısı yapıldığında ve köprü seçildiğinde wlan üzerinde ip alma problemi oluyor. Lan da problem olmuyor. Config dosyası ile yönetici yetkisi alıp dosya içinde de birkaç yeri değiştirince tam bir access point gibi çalışabiliyor. Fakat daha sonra v9 modelinde şifreleme değişti ve bu versiyonla çalışma yapmadım. Asusun config dosyasında veya ayarlarda wan izolasyonunu devredışı bırakır köprü filtrelerinin tümünü kaldırır ve natı devredışı bırakıp wanı da köprü içine katarsanız sorunsuz çalışacaktır.

1 Beğeni