Yüksek Upload Latency sorunu

Merhabalar, bir süredir online oyunlarda pingim olmamasına rağmen sanki yüksek bir pingim varmış gibi takılma, voice chatte sesin geç gitmesi vs sorunlar çekmeye başladım. İlk başta anlamamıştım fakat speedtest yaptığımda (eke bırakıyorum sonuçları) ‘‘Upload Latency’’ değerinin çok yüksek olduğunu gördüm ve yaşadığım problemin ondan kaynaklandığını düşünüyorum.Birçok forum gezindim ve genelde insanlar sorunlarını modem arayüzündeki QOS ayarlarını değiştirerek çözmüşler fakat benim modemimin (Tenda V300) arayüzünde QOS ayarlayabilecek herhangi bir kısım yok. TurkNet’i arayıp yardım sormak istiyorum fakat müşteri temsilicisi ariyoruz karşımızda herhangi bir muhattap yok bir robot konuşuyor sorunu söylüyosun talep oluşturuldu diyip kapanıyor ve bir daha aranmıyorum. Uzun zamandır gerçekten problem çekiyorum yardımcı olabilecek biri varsa yardım ederse çok sevinirim. Gerçekten bu ilgisizlik ile bu sorunu çözemedikçe farklı bir internet sağlayıcısına geçmemiz an meselesi.Şimdiden teşekkürler.

İhtiyacınıza uygun modem almak yerine şikâyet konusu açmışsınız.

Selamlar @enshia, normalde ping konusu servis sağlayıcılarının direkt müdahale edebileceği bir konu değil. Ek olarak sizin probleminiz ping ya da paket kaybı da değil. Bu sebeple bireysel olarak ele almanız gerekiyor. Sorunun çözümü belirttiğiniz özelliğe sahip modem satın almak olabilir.

Modemde arayüzünde İnternet ayarları - ADSL QoS Ayarları olması acaba o ayarı kullandığında VDSL bölümün yansıyor mu ?
Modemde başka bölüm bulamadım. Modemden kaynaklandığı için sizin sorumluluğunuzda. Modem değişimi yapmanız gerekir.
image