Yüksek Ms ve Uzak sunucuya bağlanma sorunu

Demek istediğim bu bakın :smiley:

Bu Gigafiberde mi böyle ?

Hayır şuan evdeyim durum böyle. Beni istanbulda görüyor yaşıyor sanıyor. Nasıl bir aktarma yaptılarsa…

Pop noktalarıyla alakalı en düşük pingi Telekom sunar çünkü pop noktaları en fazla olan firma Telekom TurkNet vb gibi diğer firmalarda Telekoma göre biraz daha yüksek çıkması olası bir durum gerçek fiber hatlarda bakır hatta göre de Ping düşük olur başlıca önde gelen nedenler bunlar

Onları biliyorum da:D Daha hala anlatamadığım şey şu :smiley: Tekrar tekrar tekrar yazmak dan yoruldum cidden… Antalya da ki adam antalya :smiley: İzmir deki adam izmir sunucuların dan bağlanıyor. Tamam ana nokta istanbul enfikiriz :smiley: Şuan test sitesin den baktığımda denizli seçince 327km diyor :smiley: İzmir diyorum keza aynı. Şuan ben istanbul da yaşıyor ve istanbulda ki bir sunucu dan hizmet alıyor gözüküyorum :smiley: Bak görsel atıcam ping test denizli sunucusu da var işin garip tarafı. Benim routingi denizli istanbul yapsa sorun çözüleck sanırım:D

Evde VAE var o zaman. VAE’de öyle maalesef

1 Beğeni

Kayıt açın ve Temsilciye “Ağ lokasyonumun, İstanbul’dan fiziksel olarak bulunmuş olduğum konuma yani Denizli’ye taşınmasını, aktarılmasını talep ediyorum” diye belirtin. Bir deneyin…
VPN, DNS kullanmayın, ping durumlarında değişiklik gösterebilir.

1.1.1.1 1.0.0.1 DNS kullaniyorum. Onuda kullanmassam 20 MS falan.

Böyle bir cevap gelmiş ben anlamadım ne demek istemiş, sen anlayabildin mi ?
Merhaba Güngör Bey.

Sistemde kayıtlı olan GSM numaranızdan sizi aradım,fakat ulaşamadım.

Hat detaylarınızı tekrar inceledim ve hattınıza tanımlanan 92 Mbps lik hızın tamamının modeminize ulaştığını tespit ettim.

Ping sorununa müdahale sağlayamamaktayız. Hız testi yaptığınız sitenin sunucuları İstanbul’da olduğundan dolayı lokasyon istanbul görünmektedir.

Çünkü ping dediğimiz olay göndermiş olduğunuz verinin karşı sitedeki sunucusunun yanıt verme süresine göre değişkenlik gösteren değerdir.

Karşı siteden yanıt geç geldiği zaman pinginiz yüksek, erken geldiği zaman düşük çıkabilmektedir ve bu değerler sürekli değişkenlik göstermektedir.

Kablolu olarak bağlantı sağlamanız ping değeriniz için daha uygun olacaktır.

Keyifli kullanımlar dilerim.

En azından denemiş olduk. Peki, çevreniz de farklı bir internet servis sağlayıcı kullanan ve özellikle aynı saha dolabına bağlı olduğunuz kullanıcıların test sonuçlarını da alın ve Temsilciye paylaşın…

Asagim da komşum var neetspeed li 3 MS. Vodofone kullanıcısı var 2 MS. Atsam birşey değişeceğini sanmıyorum. Lokasyonu Denizli de ki kendi sunucularına taşımaları lazım. Dedim ısrarla arayın beni, yoğun çalışan biriyim. Sesli anlatabilirsek belki bakalım.

Bu sorunu çözmeleri uzun vadeli bir süreç. Müşteri hizmetlerini arayarak çözüleceğini hiç sanmıyorum. Diğer saydığınız firmalar ya telekom altyapısında yada turkcell. O nedenle bu sorun yok. En baştan seçilen dizayn sorunu bu. Zamanla düzelir.

Sefa K. arkadaş aradı . Diyorki donanımdandır. :smiley: Santraliniz zaten denizli de. Santrallik durum yok diyom. Vesayre vesayre. Dediğiniz gibi çözebilecek kapasite kişi sayısı az. Neyse ki forum var. Yetkili belki çözebilir. Zoruma giden denizli de ki diğer türknetlilerin daha az ms alması :smiley: