Yüksek Hız Düşmesi

Öncelikle Selamlar:
Ben 1 Yılı Aşkın Süredir TurkNet Kullanıcısıyım. Ama Son 5-6 Aydır Hızım Aşırı Derecede Düşüyor Ne Oyun Oynanabiliyor Nede Bir Şeyler İndirilebiliyor. Benim Almam Gereken Hız Bu

Ama Bayağı Aydır Hızım: 23.73 Download, 7.30 Upload
Bana Yardım Edebilecek Birileri Varmı Çünkü Artık Dayanamıyorum.

Ekleme: Modem Ve Bilgisayar Ayarları Sorunsuz

Merhaba, hat değerleriniz gayet iyi görünüyor. Modeminizi güncellemeyi denediniz mi veya farklı modem deneme şansınız oldu mu?

nasıl güncellicem hiç bir şekilde bulamadım

Modeminizin marka ve modelini öğrenebilir miyim?
Ek olarak: Bu konu hakkında destek kaydı oluşturdunuz mu TurkNet online işlemler paneli üzerinden.

Nperf üzerinden bilgisayarı modeme kablolu bağlayarak bir kaç hız testi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Hemen Bakıp Atacağım.

VC220-F3V Modem. Ayrıyeten Farklı Bir Modem Kullanmadım Önceden Böyle Değildi.

Hız testinden daha verimli bir sonuç alabilmek için kablolu olarak hız testi yapmanız gerekiyor.

ethernet kullanamam ama zaten denediğimde 1 2 mgbit değişiyordu

Siz bu değerler ile oyun oynayamıyor ve indirme yapamıyorsanız bizim ki internet sayılmıyor.:grin:

Rust Oynarken Habere Geriye Atıyor.
Ve Bana Söylenilen Hakkım Olan Hızıda Alamıyorum.

Başka bir oyun veya uygulama da kullanım sırasında sorun yaşıyor musunuz?

Rust. Oyununda Geriye Atıyor Çok Tilt Edecek Şekilde
Valorant. Oyunundada Drop Giriyor

Önceden Hiç Böyle Değildi.

Rust için vie.valve.net sitesinden kaç ms alıyorsunuz?

100-200 Arası MS Alıyorum Ama Çok Droplu Bazen 60 Fln En Az 55

TurkNet serverlarından 7 ms alan biri 100 ms alıyorsa fiziksel bir sorun değildir server darboğazı yaşıyor olabilirsiniz çünkü ben TurkNet serverlarından 24 size gönderdiğim valve serverlarından 53 57 ms alıyorum.

Nasıl Yani? Nasıl Düzelteceğim
Bu arada bugün daha mesaj gönderemem siteden uyarı geldi 19 saat bekle diye
Eğer Çözümünü Biliyosan Discordun Varsa Bana Burdan Ulaşabilirmisin.
JigokuFPS#8743

Olayın ne olduğunu biliyorum ama benim yetkimi aşıyor yılbaşından sonraki 2 hafta başıma geldi bu olay ben Hatay da yaşıyorum ve sorunun İskenderun’da bulunan SANAYİ-67 santraldeki server cihazlarının okulların yarıyıl tatiline girmesi ile yoğunluğu kaldıramaması ve darboğaz yapmasından kaynaklandığını belirtti TurkNet Network ekibi sorunu server kapasitesini 1 hafta sonra 1 gbps ten 10 gbps e çıkardıklarını ve gerekli saturasyon testlerini yaptıklarını belirttiler saten kendileri geri dönüş sağlamadan benim internetim ve etrafımda sorun yaşayan TurkNet kullanıcılarınında sorunu düzeldi belki sizin de sorununuz yoğunluğa bağlı darboğaz olabilir.